Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Miből lehet felismerni ha...

Miből lehet felismerni ha anyamnak vmilyen kezdődő agyi/idegi betegsége van? Demencia, vagy vmi ilyesmi folyamat?

Figyelt kérdés

55 éves, nem élek vele, de sokat beszélünk videochaten, messengeren, heti 1x min. le is megyek hozzá. De így is néha olyan fura dolgai vannak. Mintha elfelejetene dolgokat, de ha rá kérdezek akkor azt mondja de tudja, tudja.. Vagy van amikor teljesen logikátlan dolgokat mond. Egyébként dolgozik normálisan, takarítónő.

Mindig is voltak fura dolgai(kisegítő iskolába járt általánosba, ez konkrétan sosem lett boncolgatva a családban, elég konzervatív volt apa és a nagyszülők) de most az utóbbi kb. fél évben tűnt ez fel nekem ez a változás. Tesómnak nem tűnt fel, mondjuk vele kevesebbet beszél. Aggódok nagyon.


2022. márc. 14. 19:03
 1/4 anonim ***** válasza:
Nem lehet, hogy csak sokfelé jár az agya? Nekem apukám szokott időnként szórakozott lenni (56 éves). Mondok neki valamit, bólogat, még talán válaszol is, aztán másnap már marhára nem emlékszik rá. Viszont én tudom, hogy sokfelé jár az agya, úgytűnik mintha figyelme, közben meg tökre nem.
2022. márc. 14. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Nyilván ha anno kisegítőbe járt, akkor az időskori hanyatlás őt feltűnőbben érinti. Sőt lehet hogy erőteljesebben.


Jó lenne tudni, kideríteni az alap betegségét!

2022. márc. 14. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Ez engem is érdekelne. Honnan számít már egy feledékenység kezdődő elbutulásnak. Mikor egy 50 feletti ember olyan alapvető dolgot nem tud, hogy egy négy napos ünnep esetében hétfőn iskola sincs...pedig régebben tisztában volt vele.
2022. márc. 14. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Engem is érdekelne. Azóta az általatok említett személyek ki lettek vizsgálva?
2023. jún. 10. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!