Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Miért gondolja rengeteg szülő...

Miért gondolja rengeteg szülő és felnőtt, hogy a kannabisz drog?

Figyelt kérdés

Olyan hülyeségnek tartom, hogy itt Magyarországon be van tiltva mert drognak van beállítva, pedig sokkal ártalmatlanabb, mint a cigi vagy az alkohol. Rengeteg jótékony hatása is van, pl: segít ellazítani. És attól, hogy eufórikus érzést ad, attól még nem lesz hülye az ember vagy annyira betépett állat, mint a k0kkaintól vagy a krokodiltól.


Olyan elmaradott ország vagyunk, elfogadásilag is, szabályok miatt is, szinte mindenben. Nagyon szar ez a kormány, de más párt is ugyan olyan szar lenne, egyik kutya másik eb.

19/L



2022. márc. 16. 14:22
1 2 3
 11/26 anonim ***** válasza:
60%

9, Mesélj már milyen nyugtató teák?

Próbáltam nagy dózisban mindent (citromfű, orbáncfű, komló, macskagyökér, macskamenta stb.) Igazából csak a máktea (amibe tudjuk hogy ópiát van) adott be olyan kaliberű nyugalmat mint a fű. Az ópiátok meg károsabbak a fűnél.

Szóval nagyon kivi vagyok milyen teákra gondoltál, mert én erős 10 éve nem találtam ilyet 😃

2022. márc. 16. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/26 anonim ***** válasza:
75%

Kedves Neo!

206 országot tartalmazó táblázatot linkeltem. 8 országot találsz benne csak, ahol legális. Ezek szerint 198 ország mind elmaradott lenne?

2022. márc. 16. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 anonim ***** válasza:
51%

Kedves 12!

Nem is az a fontos hogy legális legyen, csak legyen akkor pl dekriminalizált.

Ha így nézzük a táblázatodat akkor máris 32 találat van. Persze nyithatnánk még nagyobbra is kicsit az ollót, pl van ahol illegális de nem büntetik (12). Nem is folytatom tovább.

Nálunk viszont az a helyzet hogy börtönnel fenyegetik a fogyasztót. Pedig senkinek semmi köze ahhoz hogy valaki egy növényt juttat a szervezetébe. Ilyen az elmaradott ország.

2022. márc. 16. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 anonim ***** válasza:
39%

Ezzel érvelnek azok is, akik azt mondják, miért baj az, ha meztelen gyerekek képeit nézegetik otthon a gépen. Lehet, ők nem tesznek mást, csak felhasználják mások aljasságát.

Otthon azt csinálok amit akarok. Ültetek néhány tövet, el vegyészkedem magamnak. Ezzel valóban nem keres pénzt díler, nem környékezek meg másokat, miért ne lehetne. Van, ahol a törvény is megengedőbb, csak megfogni nehezebb.

Egy olyan országban, ahol az a jó fej, aki tojik a jogra, a becsületes, ember egy szerencsétlen lúzer, ott nem okos megengedőnek lenni.

2022. márc. 16. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 anonim ***** válasza:
43%

Azok a felnőttek láttak tönkremenni fiatal életeket a szerinted "nem drog" kannabisz miatt. Én már 20 évesen is láttam kettőt a szűkebb környezetemben.

Belülről nézve az alkohol sem tűnik károsnak, és a cigi sem.

Kívülről nézve meg az látszik, hogy alkohollal meg cigivel azért kell 20 év hogy tönkrecseszd magad, a fűvel meg 1-2 év alatt teljesen és visszafordíthatatlanul megváltozol, full érdektelenség, 0 felelősségtudat.

Pár év alkoholizmus után még helyre tud allni az ember, fű után már esélytelen.

2022. márc. 16. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 anonim ***** válasza:
78%
Akkor igyunk meg szívjuk a legális herbált. Legalább nem követünk el bűncselekményt. Büszke vagyok hogy Magyarnak születtem 😃
2022. márc. 16. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 anonim ***** válasza:
64%
Érdekes 15. Én ismerek olyat aki több mint 15 éve kb napi rendszerességgel szív. Olyat többet is aki 15 éve napi rendszerességgel italozik. Nekem másképp tűnik ez az egész. A füvet kb meg se lehet mondani, a pia meg 30 méterről látszik.
2022. márc. 16. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 anonim ***** válasza:
51%

#17: igen, gondolom már szívott mikor megismerted, így nem tűnt fel a változás.

Amúgy kíváncsi vagyok mennyire sikeres munkában es magánéletben ez az ismerősöd.

2022. márc. 16. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 Kalman.Mikorka ***** válasza:

Csak a kérdést olvasva. "Miért gondolja rengeteg szülő és felnőtt, hogy a kannabisz drog?"


A drognak több definíciója van. Én a pszichoaktív anyagokat,tudatmódosító szereket értem alatta.

Sokan a tiltott pszichoaktív anyagokat nevezik drognak.


A kábítószerekről szóló törvényekben -igen pongyolán megfogalmazva- az a drog ami tiltólistás tudatmódosító szer.

És igen, a fű/THC azonos listán van a heroinnal és a kokainnal amik persze sokkal károsabbak.


Valószínűleg azért gondolják drognak, mert az a meghatározása és mert tiltott szer.

2022. ápr. 16. 03:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 Kalman.Mikorka ***** válasza:

#6

Kissé frissebb adatok: [link]

2022. ápr. 16. 03:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!