Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Miért hiszik sokan, hogy az...

Miért hiszik sokan, hogy az alkohol károsabb, mint a marihuána, amikor ez így ebben a formában nem igaz?

Figyelt kérdés

Az az én véleményem, hogy teljesen egyénfüggő kinek mi a károsabb. Azt veszem észre, hogy a 30 alattiak nagy része ma már abban a tudatban él, hogy a fű az sokkal veszélytelenebb az alkoholnál. Ez szerintem ugyanolyan propaganda, mint amikor a múltban a füvet démonizálták, heroinhoz hasonlítgatták.


Általánosságban mind a kettőnek megvannak a károsabb és kevésbé káros oldalai.

Az alkohol a fizikai egészséget jobban roncsolja, mint a fű, az alkoholfüggőség fizikai tünetei sokkal durvábbak, mint a fűnek (komoly marihuánafüggőség esetén is lehetséges fizikai függőség a tévhittel ellentétben: étvágytalanság, alvásképtelenség, izzadás, gyomorproblémák, de nem mindenkinél, és az alkohol sokkal durvább fizikai elvonási tüneteket produkál az esetek nagytöbbségében).


A fű veszélye szerintem, amit nagyon alábecsülnek, az a kiszámíthatatlanság. Nem lehet tudni kiből mit hoz elő, valaki teljesen megkattan tőle, valakinek semmi baja nem lesz. A lelki, mentális egészségre nézve is veszélyesebb, mint az alkohol, tapasztalataim alapján a fű nagyobb mértékben képes mentális problémákat előhozni.


Ti mit gondoltok?

Szerintetek legalizálni kéne a füvet?

Szerintem nem, de nem is kéne, hogy bűncselekmény legyen. Az árusítást büntetném, de a saját célra való használatot és kis mértékben való termesztést saját célra dekriminalizálnám.



2022. márc. 18. 15:03
A kérdező szavazást indított:
Legalizálnám teljesen a füvet
Dekriminalizálnám a füvet, de nem legalizálnám
A fű jogi szabályozása Mo.-n szerintem jó így, ahogy van
Szigorúbban büntetném a füvet a mostaninál
23 szavazat
 1/5 A kérdező kommentje:
Amikor fizikai függőség tüneteit írtam, a fizikai elvonási tünetekre gondoltam
2022. márc. 18. 15:04
 2/5 anonim ***** válasza:
97%

Rosszabbnak nem rosszabb, ha legalizálnák akkor ellenőrzött minőséget* kapna a fogyasztó, és az államot gazdagítaná nem a szervezet bűnözést.

*Ahogyan a zúgfőzött szesz is veszélyesebb, mint az ellenőrzött, úgy a kitudja mi van benne, meg milyen szerrel kezelt fű is veszélyesebb az egészségre, mint az ellenőrzött lenne.

2022. márc. 18. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
12%
A fűtől hosszútávon ugyanúgy elbutul az ember mint az alkoholtól.
2022. márc. 18. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
46%

Számomra az a nevetséges hogy a kormány akarja megmondani hogy egy bizonyos növényt nem juttathatok be a szervezetembe. Ráadásul börtönnel fenyeget, amikor mindenhol bebizonyosodott hogy a tiltás nem vezet eredményre. Ez tehát már csak egy vicc.

Ezért is szavazok majd a kutyákra :)

2022. márc. 19. 03:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Ugyanaz, csak ezzel nyugtatják magukat. Kis mennyiségben mindkettő egészséges, nagy mennyiségben mindkettő tudatmódosító, árthatsz másoknak is vele.
2022. jún. 25. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!