Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Mennyire élsz egészségesen?

Mennyire élsz egészségesen?

Figyelt kérdés
Eleget alszol? Ki szoktad aludni magad, nem vagy fáradékony? Egészségesen táplálkozol, sportolsz, mozogsz rendszeresen? Vannak káros szokásaid? (cigi, alkohol, drogok)

2022. márc. 18. 15:25
 1/6 A kérdező kommentje:
Mennyire erős az immunrendszered?
2022. márc. 18. 15:27
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Mint a beton! Cigi, kávé, energiaital, napi edzések, alig alvások! De még élek, 42 évesen 20 éves testem van. Kell ennél több? 😀👍
2022. márc. 18. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Egyáltalán nem élek egészségesen. Ülőmunkát végzek, semmit nem mozgok, az étkezésem egy katasztrófa, és cigizek. Az alvás rendben van, minden éjjel megvan a nyolc óra, de mégis folyamatosan kimerült vagyok, nyilván az egészségtelen életvitel miatt.

Ennek ellenére az immunrendszerem bivalyerős, utoljára gyerekkoromban voltam beteg, akkor sem valami komoly dolog, csak egy megfázás, kis orrfújás.

2022. márc. 18. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
74%
Nem eléggé, a mozgás hiányzik, és aludnom is többet kéne. Cigizni nem cigizek, az étkezésem kb. rendben van. Az immunrendszerem, sajnos, gyerekkorom óta gyenge, bár komolyan ritkán vagyok beteg, de náthás, allergiás állandóan.
2022. márc. 18. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Igyekszem.


Ha az nem lenne elegendő, hogy 7-8 betegségre való hajlamot örököltem és mind a 4 nagyszülőm rákban hunyt el 70-75 évesen... Nekem is vannak krónikus betegségeim, reflux, szívbillentyű-probléma, fél éve rossz vérképem volt, magas koleszterinszint, magas kalcium stb. Tehát nekem már huszonévesen megvannak a figyelmeztető jelek.


Amióta több a home office illetve rugalmas munkaidőben dolgozom, nagyjából eleget alszom.

Zöldséget minden nap eszem egy csomót, igyekszem gyümölcsöt is, szedek magnézium + B-vitaminok kombót, D-vitamint, néha multivitamint. Heti egyszer fogyasztok "szárazföldi" húst, de halat rengeteget. Igyekeztem visszafogni a tejtermékfogyasztásomat is (sajnos ezek kellenek nálam a koleszterin miatt).

Rozsos kenyeret eszem, ebédkor a köret párolt zöldség, ha lehet, akkor bulgur, barna rizs. Halas, zöldséges krémeket, pástétomokat teszek a kenyérre, sok zöldet fogyasztok mellé.

Nem cigizek, csak olykor passzívan.

Heti 4-5 óra sport, a sétát nem veszem annak, nem számítom ide.

A testsúlyom tökéletes, alakom szerintem jó, a testzsírszázalékom lehetne jobb, de az is egészséges tartományban van.


Elég gyakran kapok el felsőlégúti betegségeket.

1-2 havonta.


Sörözni 1-2 hetente szoktam és bizony olykor részegségig vagy kótyagos állapotig.

Az édességfogyasztást visszafoghatnám (egy része már most diabetikus).



Fontosnak tartom az egészséget és egyrészt mint írtam, vannak figyelmeztető jelek már most, másrészt élvezem a jótékony hatásokat (bőr, haj, ciklus, izomregeneráció, napközbeni állapot stb ég és föld az 5-10 évvel ezelőttihez képest.)


29N

2022. márc. 18. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Az egészségtelenség mellett az én képem van.

Eleget alszol? Ki szoktad aludni magad, nem vagy fáradékony?

Változó, hogy mennyit alszom. 6-9 óra. Volt mostanában, hogy 10 órát aludtam, ami eddig nem volt jellemző rám. Mostanában nagyon nem tetszik az alvásom. Régen simán fent voltam 6kor és teljesen jól voltam, most 7-8-9kor és úgy kell kikönyörögnöm magam az ágyból. Gyakran álmodok hülyeségeket, amik teljesen lefárasztanak.


Egészségesen táplálkozol, sportolsz, mozogsz rendszeresen?

Egyáltalán nem táplálkozom egészségesen. Volt egy mentális összezuhanásom, amióta nem tudom összeszedni magam. Azóta túlevő vagyok. Szinte állandóan ennék. Az összezuhanás óta nem sportolok (az előtt mindennap sportoltam, az egyik elindító folyamat egy sérülés volt). Mozogni változó, viszonylag sokat sétálok (de nem eleget)


Vannak káros szokásaid? (cigi, alkohol, drogok)

Kajafüggőség (máshoz direkt nem is nyúlok, mert tudom szinte biztos, hogy függővé válnék)

2022. márc. 23. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!