Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Miért dobban be a szívem?

Miért dobban be a szívem?

Figyelt kérdés
Sziasztok. Kb 1 hete kezdődött hogy elkezdtem érezni napközben hogy egyszer egyszer nagyobbat dobban a szívem. Most szerdára lebetegedtem (hőemelkedés, torokfájás, hurutos köhögés) és amióta beteg vagyok, nagyon sokszor van ez. Akár 1 percen belül 5-6 szor is. Egyébként nincs semmi problémám, nem fáj a mellkasom, meg semmi ilyesmi. Kicsit megijeszt, mert eddig nem voltak ilyen problémáim. Van rá esély hogy a betegség miatt alakult ez ki?

2022. márc. 18. 19:22
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Nem vagyok orvos, de nekem a tippem az extraszisztolé lenne. Ha gyakran van, akkor érdemes lehet kivizsgáltatni.


Magyarázat: az történik, hogy valami miatt van egy extra kamraösszehúzódás hamarabb, mint kellene. Ekkor a szinuszcsomóból normálisan induló következő ingerület érzéketlen állapotban éri el a kamrai munkaizomzatot (a kamra abszolút refrakter fázisban van), emiatt egy kamraösszehúzódás kimarad, tehát az extra összehúzódást a normálisnál hosszabb diasztolé követi. A hosszabb diasztolé alatt több vér fog a kamrába áramlani, a kamrafal jobban megfeszül, emiatt a következő összehúzódás lényegesen erősebb lesz, mint a normális. Ezt érzed nagyobb szívdobbanásnak.


De ha valaki jobban tudja, és a kérdező által leírt dolog nem extraszisztolé miatt van, akkor javítsatok ki nyugodtan.

2022. márc. 18. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
1-es, köszönöm, végre tudom, mit csinál a szívem, mikor kamrai extráim vannak. Kardiológián nem találtak szervi elváltozást, pedig a vizsgálatok alatt (ekg, ultrahang, holter) is hányta-vetette magát a szívem. Aztán azt vettem észre, hogy olyankor jelentkezik, amikor a refluxom rosszabb állapotban van. Úgyhogy a kérdezőnek is valószínű, hogy a lázas, köhögős betegsége okozza.
2022. márc. 18. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!