Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Utalhatnak gyomorfekélyre az...

Utalhatnak gyomorfekélyre az alábbi tünetek?

Figyelt kérdés

Pár hete diétázom, nagyon odafigyelek, hogy mit és mennyit eszem, van rajtam 30 kg. Szombat óta egyáltalán nem vagyok éhes, állandóan azt érzem, hogy tele vagyok, puffadok, gyomorszájfájdalom is jelentkezett tegnaptól. A mai reggeli szendvicsemet alig tudtam leerőszakolni a torkomon, csak a felét tudtam megenni.

Rögtön hívjam a háziorvost vagy várjak még, hátha más okozza? Lehet az életmódváltás miatti megnövekedett rostfogyasztás miatt akár?


2022. márc. 21. 10:35
 1/9 anonim ***** válasza:
Orvos minél hamarabb!
2022. márc. 21. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Pont ellenkezőleg. Ez valami gyomor-bél hurutra utal.
2022. márc. 21. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm. Holnap megyek dokihoz.
2022. márc. 21. 11:29
 4/9 anonim ***** válasza:

Miket eszel egy nap?

Mennyi folyadékot iszol?

Eddig nem voltak panaszaid?

2022. márc. 21. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Reggelire általában magos zsömle humusszal, sonkával, zöldségekkel

Tízóraira alma, néha az sem.

Ebéd: valamilyen sovány hús, akár sertés-csirke-marha, körettel és zöldségekkel

Uzsonna: banán vagy semmi

Vacsora: változó, néha light mozzarella bazsalikommal / ugyanaz a szendvics mint reggel / rántotta 3 tojásból.


Folyadékfogyasztásom elég magas, 3 liter mindig megvan, panaszaim eddig nem voltak.

2022. márc. 21. 13:49
 6/9 anonim ***** válasza:

Szerintem jól csinálod!

Nem lehet, hogy nagyon rágörcsöltél a fogyásra, és azért nem érzed éhesnek magad?


Egyébként a hirtelen több rost fogyasztása okozhat panaszokat. Esetleg próbálj meg bevenni egy No-spat és Degasint.

2022. márc. 21. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Gondoltam erre is, de kizártam mert egyszerűen fizikailag nem kívánom az ételt, puffadok, fáj, minden bajom van. :/
2022. márc. 21. 13:59
 8/9 anonim ***** válasza:

Hú, a psziché nagyon sok mindenre képes! Szerintem próbáld meg a gyógyszert és nyugodj meg. Esetleg igyál borsmenta teát, az jó a gyomornak.

Persze, ha annyira rossz a helyzet, keresd fel az orvosod.

2022. márc. 21. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Na, voltál orvosnál?
2022. jún. 25. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!