Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Szimpatikus vagyok az orvosnak...

Szimpatikus vagyok az orvosnak? Vagy az orvosoknak lehet szimpatikus egy beteg?

Figyelt kérdés

Mar több orvosnál is észre vettem, hogy szimpatikus lehetek számukra, volt köztük állami és magán is. Maganoknal több volt akik beszélgetésbe keveredtek velem, sokszor mosolyogtak rám, megdicsertek, előre engedtek, de allaminal is volt olyan aki közölte milyen szép vagyok és többször is elmondta. Sőt volt aki bejelolt utána facebookon. Persze egyik se nyomult ram, de számomra olyan fura, tudom hogy o is csak egy ember, de azért egy elég magas fokozatban lévő ember, ráadásul amilyen rossz tapasztalatai vannak néhány embernek a magyar egészségüggyel. Magannal gondolom a legtöbb orvos amugy is kedvesebb, mert az ő zsebét tomod a pénzeddel. Lehetséges hogy jó kisugárzásom van szimplán és szimpatikus vagyok számukra? Nem tartom magam olyan hu de nagy dobra, nincs bennem semmi extra, szóval nem hiszem hogy a szepsegem miatt, meg nők is voltak köztük.


Esetleg ha egy orvos a gyakorit nézne, és valaszolna hogy lehet szimplán szimpatikus vagyok számukra, vagy ilyen a személyiségük?



2022. márc. 21. 19:40
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%
Miért ne lehetnél? Nem minden orvos kőbunkó.
2022. márc. 21. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
84%
Igaz, nem vagyok orvos, de engem az egész szöveged irritál, bocsi xD
2022. márc. 21. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
86%

"Esetleg ha egy orvos a gyakorit nézne, és valaszolna hogy lehet szimplán szimpatikus vagyok számukra, vagy ilyen a személyiségük?"

Természetesen, az orvosin van alkalmassági vizsga, és csak ilyen egyenszemélyiségű embereket vesznek fel.

Most komolyan: hány éves vagy?!

2022. márc. 21. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:
21
2022. márc. 21. 19:55
 5/16 anonim ***** válasza:
58%
Gondolkodásban meg 12...
2022. márc. 21. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
81%
Ajaj. Nincsen neked semmid, kisugárzásod sem. Egyszerűen a saját éréseidet rávetíted egy kívülállóra és akkor annak minden rezdülését, megnyilvánulását pozitivnak tartod. El vagy gyengülve érzelmileg az orvosok irányában, valami isteneknek tartod őket, ha azt hiszed, hogy "egy elég magas fokozatban lévő ember", pedig ugyanolyan átlagember, mint mások. Éppen annyira átlagos szakmai tudású, csak az ő szakmai hibájukat vagy a páciens szenvedi el vagy kimossák egymást a szakmai tévedésekből.
2022. márc. 21. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
78%
Hát én sajnos relatív gyakran relatív sokféle orvosnál fordulok meg, és főleg államiban, de nekem az a tapasztalatom, hogy az orvosok 98%-a kedves. (Szerencsére nem tragikus dolgokkal megyek hozzájuk, szóval még az se játszik, hogy csak szegény beteg haldoklóval lennének kedvesek.) Alapesetben az emberek - így az orvosok is - kedvesek azzal, aki kedves velük. Szóval ha mosolyogva mész hozzájuk, akkor ők is általában mosolyognak reflexből.
2022. márc. 21. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
85%

Egészségügyben dolgozóként mondom: általában amilyen az adjonisten, olyan a fogadjisten.

Ha úgy mész be egy rendelőbe, hogy megadod az alapvető tiszteletet az orvos felé, esetleg mosolyogsz és kedves vagy, akkor azt is fogod visszakapni.

Jellemzően akinek rossz tapasztalatai vannak az egészségügyi dolgozókkal, azoknak érdemes lenne egy kicsit magukba is nézni.

2022. márc. 21. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
87%

Fogorvos vagyok.


Ez lehet keményen hangzik elsőre, de az a professzionális magatartás, ha az orvos nem gondolkodik abban, hogy "kedveli" vagy "nem kedveli" a beteget! Nem az állítom, hogy úgy kell hozzáállni az orvosnak a betegnek, mint az asztalosnak a faléchez, mert a betegnek vannak érzései, érzelmei, önrendelkezése, jogai stb. de érzelmileg meg kell tartani egy bizonyos távolságot. Meg is mondom miért:


-Egyrészt akkor tud a legobjektívabban gondolkodni a kezeléséről, ha a saját érzelmei nem befolyásolják.

-Másrészt ha érzelmileg kötődik az orvos, tehát az egyik beteget kedveli, akkor feltételezhetjük, hogy kell lennie olyan betegnek is, akit meg épp nem fog kedvelni. Ez pedig nem jó.

-Harmadrészt ha nem fogorvosról van szó, hanem mondjuk onkológusról, ahol naponta halnak meg, akkor egyszerűen nem teheti meg, hogy meggyászolja a betegeit, mert pszichésen összeroppanna.


Persze nem kötelező, hogy minden orvos így vélekedjen a fenti "szabályról"!

2022. márc. 21. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
100%

8!


”Jellemzően akinek rossz tapasztalatai vannak az egészségügyi dolgozókkal, azoknak érdemes lenne egy kicsit magukba is nézni.”


Ez hülyeség, mert vannak bunkó orvosok. Általában az idősebbek azok.

2022. márc. 21. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!