Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Ekcémára forró víz?

Ekcémára forró víz?

Figyelt kérdés
A kezem már egy ideje ekcémás a sok kézmosástól, bőrgyógyászhoz csak jövőhónapban kaptam időpontot addig szteroidmentes Bepanthemmel kenem éjszakára pár óráig elmúlik az irritáció, de van hogy újra viszket és álmomban szétvakarom.. azt észre vettem kézmosásnál, hogy a forró, vagy majdnem forró víz nagyon jól esik, és el is mulasztja a viszketést egy jó ideig, ez mennyire tesz rosszat?
2022. márc. 24. 21:59
 1/1 anonim ***** válasza:
100%

Nekem is van ekcémám. A víz szárítja a bőrt minden esetben ezért se a hideg se a meleg nem tesz jót neki hosszú távon. Viszketni max azért nem viszket mert úgymond érzésteleníted, sokkolod a területet forró vízzel. Nekem a shea vaj jött be, egy full természetes alapanyagú cucc nézz utána egy próbát megér! Továbbá (persze nem minden esetben, de gyakran) okozhatja stressz az ekcémát, nálam egyértelműen összefüggés van a kiújulás és a tanulmányaim okozta stressz között, lehet érdemes gondolkozni van e vmi ami így úgymond lelkileg táplálja.

Szerintem amúgy érdemes először kipróbálni a természetes cuccokat, és utána bármi más hatoanyagos krémet mert egy szteroidos kenőcs nem biztos hogy jót tesz hosszútávon. Persze ha semmi más nem működik go for it. De tényleg a sheavaj meg a stresszforrás keresgélés/ megszüntetés lehet segíthet hosszabb távon megoldani.

2022. márc. 25. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!