Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Miért nem tudok elaludni?

Miért nem tudok elaludni?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Először is az egész augusztusban kezdődött az egész, hogy nem tudok egyszer sokáig fent voltam telefonoztam. És az nap nem is tudtam elaludni. 4-5 napig semmit se, már olyan voltam mint egy hulla, magas vérnyomás a szívem össze vissza vert. Fájtak a szemeim, hanyingerem volt. Mondtam anyáéknak, hogy nem tudok, de nem igazán mondtak rá semmit. Azt mondták nem vagyok elfáradva, fent voltam akkor is mikor ők mentek dolgozni, már reggel ott sírtam nekik hogy nem tudok, azt mondták erre is hogy aki akar eltud aludni. Ezek után papám kórházba akart venni, meg apa is mondta az 5ik napon hogy vitessem el magam papaval. Végül nem mentünk el, mert féltem hogy lebasz anyám. Akkor lent aludtam náluk és ott aludtam igaz sokáig tartott az elalvás. De aludtam. Nagyon tudtam örülni annak a pár órának is. Anya vett citromfű teát első nap használt ellazultam tőle és elaludtam. Lehet nem ettől hanem már a fáradságtól. Egy darabig helyre állt igaz, hogy az alvás nagyon nehezen ment ilyen 2-3 felé tudtam elaludni. De legalább volt alvás. És akkor voltak 2 hetente napok mikor semmit nem aludtam. És akkor merült fel bennem hogy él kéne menni orvoshoz vele. (pszichiáterhez) végül nem tudtam rá venni magam mert anyám még mindig nem szereti ha orvoshoz megyek, főleg nem ha idegre vagy ilyen pszichiáterhez megyek, mert bolondnak fognak titulálni. Eközben elmentem dolgozni, ekkor kicsit könnyebben ment az elalvás de volt napok mikor itt is csak 2 óra alvással mentem dolgozni. Abba hagytam vagyis elkuldtek mert fiatal vagyok. Egy darabig jó volt, utána megint nem lett jó. És most egy darabig megint jól aludtam és most ma megint nem. Viszont ez a lassú elalvás sajnos még mindig megvan hogy órákba telik. Gondolom már sose nem lesz a régi. Az a baj mire elaludnák megunom és elmegyek ki wcre vagy valami. Nagyon frusztráló, hogy csak fekszek és nem alszok el. Főleg hogy tudom, hogy más már álmodik. Szedtem melatonint, attól is aludtam jobban mondhatni. Az elején attól sem sikerült. De utána jó lett. Elmentem házi orvoshoz, azt mondta menjek dolgozni vagy sportolni, mert ő nem ír fel gyógyszert nekem. Meg sehová nem utal be, mert gyógyszert fognak adni. Így maradt a szenvedés továbbra is. Ha valaki ugyan ebben a cipőben jár vagy járt leirhatna mi segített rajta. Mert már elegem van belőle, és már nem tudok pihenésre gondolni ha szóba kerül az alvás. Remélem nem hagytam ki semmit, kicsit kesze kusza lett de remélem át lehet venni a lényeget.

Köszi a válaszokat, szép napot.



2022. márc. 25. 13:43
 1/5 anonim ***** válasza:
Próbáld ki Wim Hof elalvási módszerét, hátha segít.
2022. márc. 28. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Talán segít: amikor félsz, hogy nem alszol, gondolj arra, hogy az előző órában már aludtál, csak nem tudtad.
2022. márc. 28. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Köszi, azt pontosan hol találom meg?
2022. márc. 29. 22:03
 4/5 anonim ***** válasza:

Máris linkelem:

[link]

https://www.youtube.com/watch?v=tybOi4hjZFQ

Ez az a jeges csávó. Ingyenes tippek és egy videó(én még nem próbáltam)


Ha ez nem jön be.

[link]

Írd, meg, hogy milyen!

2022. márc. 29. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Holnapi nap folyamán meglessem őket. Csak ezzekel az a baj sok hónapnyi gyakorlás szükséges, hogy az ember hozzá szokjon. De mindenképp adok neki egy esélyt.

Köszi mégegyszer! :)

2022. márc. 29. 22:40

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!