Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Milyen orvoshoz kell fordulni,...

Milyen orvoshoz kell fordulni, ha rendszeres a 100/60-as vérnyomás? Pajzsmirigyem rendben.

Figyelt kérdés

Inkább a második érték szokott magasabb lenni jobb esetben, de 70 ritkán, ahhoz enyhén idegesnek kell lennem. Az első az tényleg 100 körüli, olykor 98-99.


Koffeint alkalmanként fogyasztok, zöld tea formájában.


Nagy az alvásigényem, a napközbeni álmosság mégsem feltétlen jellemző rám. Nagy agymunkától szokott jelentkezni, amúgy nemigen.


Melegtől, egyhelyben állástól rosszulléteim vannak viszont. Ezek másfél évtizede fennálló dolgok, pubertásig nem volt egyikkel sem gondom.


Ezeket a dolgokat még nem vizsgálták, de a pajzsmirigyem rendben van.



2022. márc. 27. 11:03
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Kicsit alacsony, de ha nem vagy rosszul akkor neked jó ez a vérnyomás.
2022. márc. 27. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Ja, plusz nem tudom mennyit iszol, de ez a melegtől meg állástól való rosszullét általában a kevés folyadéktól van, szóval igyál több vizet.
2022. márc. 27. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Háziorvoshoz.
2022. márc. 27. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

2


Akkor meg gyakran kell pisilnem. Amúgy iszom eleget, de ha tudom, hogy 2-3 órán keresztül nem tudok mosdóra menni, akkor muszáj keveset.


3


Őt le kellene cserélni, konkrétan... hagyjuk.

2022. márc. 27. 11:27
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Háziorvoshoz kell menni, egyébként nem mondom, hogy mindenkinél normális,de nekem pl 50 éve ilyesmi a vérnyomásom, ahogy anyámnak is és egészségesek vagyunk.
2022. márc. 27. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Nekem sokáig nagyon alacsony volt, megoldás a doki részéről: koffeintabletta, több folyadék és több mozgás. Érdemes egy vérvételre is elmenni, nekem sokáig a nátrium szintem is alacsony volt.
2022. márc. 27. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Nem tudom mi ez a sok vérnyomásos kérdés. Ez a 100/60 tökéletes, nem alacsony.

Nekem valóban alacsony, 80/50 körüli is szokott lenni, mégsincs semmi szervi bajom.


Ha leesik a vérnyomásod leülsz, felrakod magasra a lábaid, iszol egy kávét, illetve alapból sokat kell inni.

Miért lenne ez betegség? Minden leletem tökéletes, biztosra mondomhogy ez alkati dolog. Örüljetek hogy nem magas,mert az a probléma.

2022. márc. 27. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Sehova, ez nem alacsony.
2022. márc. 27. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!