Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Hogy viselitek az óraátállítást?

Hogy viselitek az óraátállítást?

Figyelt kérdés

2022. márc. 27. 17:15
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:

Sima ügy...

Tudatosan igyekszem élni. Tudtam előre, hogy óraátállítás van, ezért tudatosán rákészültem a dolgokra. 7köznep 6kor, 7végén fél7kor kelek. Ez most így alakult:


Péntek: 6h

Szombat: 5:40

Vasárnap: 5:20 (óraátállítás miatt 6:20)

Hétfő: 6h


Azaz egy nap alig van tolódás nekem.

2022. márc. 27. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%
Hogy kéne? Akármikor tudok aludni. Ha 8-kor fekszek le, akkor akkor. Ha 11-kor, akkor. Sőt, vasárnap van, akkor keltem, mikor akartam. Észre se vettem, hogy volt átállítás.
2022. márc. 27. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
Mindig is nehezen viseltem. Általában az óra állítás után 2-3 napig álmosabb és fáradtabb vagyok. És ez már gyerek koromban is így volt. Emlékszem gyerekkoromban volt egy incides is ebből. Szüleim az egyik tavasszal elfelejtették az órát át állitani. Vagyis hajnali 2 órakor nem állították át 3-ra. És emiatt hétfőn el késtem az első óráról. Persze rögtön igazgató intőt kaptam. Ekkor mind őssze 2 osztályos voltam. Úgy hogy mai napig nem feledem.
2022. márc. 27. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:

Az óraátállítás balesetveszélyes:

https://www.youtube.com/watch?v=9w5toxxJARA

2022. márc. 27. 17:39
 5/15 anonim ***** válasza:
Kedves kérdező: Amíg az EU-ban nincs egységes döntés, hogy ki melyik ország melyik időszámítást használja addig nem is lesz el törölve az óra állítás. Ugyan van rá már egy Uniós törvény hogy el kell törölni a téli - nyári időszámítást illetve az évenkénti óra állítást. De a Covid miatt a folyamat el akadt. Mivel az UNIO-n belül egységesnek kell lennie hogy melyik időzónát használjuk. És erről nincs egységes uniós szintű döntés. A Covid nagya ugyan má le ment. De most minden EU-s politikus a Orosz - Ukrán háborúval foglalatoskidik. Nem pedig az óra állítgatás kérdésével. Az EU-s törvény szerint már 2021-ben leg később el kelletett volna törölni az óra állítást. De mivel nem született egységes döntés hogy melyik időzónát használja az EU. Igy egyenlőre bizonytalan időre még mindig marad az óra állítgatás. Sajnos.
2022. márc. 27. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
Balesetveszélyes a fenét. Semmi ahhoz képest, hogy az év 80%-ban eleve kialvatlanul kel az emberek többsége.
2022. márc. 27. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 hakapeszimaki válasza:
0%
6/6 Feküdjenek le este hamarabb,és akkor nem lesznek kialvatlanok!
2022. ápr. 17. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
54%

7.

Ez nem így működik, apafej. Ilyen alapon nyugodtan lehetne az egész világnak hajnali 3-ra is melóba járni, csak előtte mindenki feküdjön le este 6-kor.

2022. ápr. 17. 01:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

Én annyit szoktam észrevenni, hogy este hamarabb vagy tovább van sötét.


Így is akkor fekszem, amikor elfáradok/befejeztem az épp számomra fontos szabadidős tevékenységet.


Hétköznap így is korábban ver fel az ébresztő, mint magamtól kelnék. Hétvégén így is változó, meddig alszom.

2022. ápr. 17. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 hakapeszimaki válasza:
8/9 Igen,pontosan! Miért ne lehetne hamarabb lefeküdni? Van redőny meg sötétítő,és akkor nem leszel kialvatlan,ilyen egyszerű!
2022. máj. 22. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!