Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » A koleszterinszint tényleg...

A koleszterinszint tényleg csak 10-20%-ot csökkenthető, tehát akinek magas, egész életében problémája lehet vele?

Figyelt kérdés
Egész életében vissza kell fognia a húsfogyasztást és a tejtermékeket és így is magas marad a koleszterinje?
2022. márc. 30. 09:06
 1/4 anonim ***** válasza:

Ilyen %-ban befolyásolja a táplálkozás a koleszterinszintet.

Azt sajnos nem tudom, hogy gyógyszerezéssel mennyit lehet javítani rajta, de van akinek "genetikailag" magas a koleszterinszintje. Tehát azt lenne jó látni, hogy a régebbi leleteidhez képest mennyit változott.

2022. márc. 30. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Folyamatosan nőtt, 5,1 már tiniként, huszonévesen 6,1, 6,4 majd 6,9. Közepes tejfogyasztás mellett, hús csak csirke, az se minden nap, normál BMI, sok hal, sok zöldség, rendszeres sport ellenére.


Most megfeszített diéta mellett 5,9 lett.

Sohasem lesz 5,2 alatt?


Meg hát ez a megfeszített diéta sem természetes. Például egy pékségben nem is vehetek semmit ez alapján és egy kifőzdében vagy étteremben is gondban vagyok. Persze a környezetem hipochondernek néz a diéta miatt.

2022. márc. 30. 09:34
 3/4 anonim ***** válasza:

Szerintem ez az 5,9 nem vészes - de a háziorvosod biztosan jobban meg tudja ítélni, hogy milyen gyakran kell ellenőrizni. Az sosem árt. :)

A családodban, a felmenőidnél mi a helyzet? Ott is viszonylag magasak az adatok?

Ha 5.1 volt tiniként, akkor nyilván nálad magasabb az átlagos koleszterinszint, mint másnál....

Semmi értelme az önsanyargatós étkezésnek! A koleszterint a szervezeted állítja elő, és ha a táplálkozással drasztikusan megvonod, akkor a szervezeted "rágyorsít" a termelésre.


Nem azt mondom, hogy csülköt egyél pacallal :-D 7/24, de teljesen fölösleges a teljes megvonás....

2022. márc. 30. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

6,94 volt fél éve.

Heti egyszer eszem húst és minimális tejtermék. Halat eszméletlen sokat. Most 5,9.


Akkor mi segített, ha nem az étrend? :) Már gyógyszert írtak volna fel.


Amúgy abban a laborban 6,2 a határ, ami fura számomra is. Tehát most be is kerültem a határba. De azért tudom, hogy nem valami jó az 5.9 sem.


A belgyógyászom nagyon nyomja a diétát, hogy csináljam és most nagyon megdícsért.



Én csak nem akarok szívkockázatot a meglevő szívbetegségem mellé, de gyógyszert sem.

2022. márc. 30. 09:51

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!