Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Hol van lehetőség arra hogy...

Hol van lehetőség arra hogy egy felnőtt férfi tesztoszteron kezelést kapjon, hogy férfiasabb legyen? Vagy ha ezzel elmennék a háziorvoshoz kiröhögne?

Figyelt kérdés

Igazából egyáltalán nem vagyok képben az endokrinológiával kapcsolatos dolgokkal (szóval bocsi ha hülyeséget kérdezek), de abból kiindulva, hogy egy év alatt transznemű nők is teljesen férfias külsőt szereznek hormonkezelés hatására, gondoltam rajtam is segíthetne.


Nem szélsőségesen rossz a helyzetem, de 23 évesen pl az arcomon alig van egy nagyon minimális borosta a bajuszomnál és az állam közepén. Hangommal pedig nem is annyira az a bajom hogy magasabb, hanem erőtlen (ha kicsit nagyobb az alapzaj, már nehezen értenek). Nem akarom túlzottan részletezni meg panaszkodni, igazából csak érdekel, hogy van-e Magyarországon ilyesmire lehetőség (pusztán esztétikai okokból, betegség nélkül), vagy esetleg várjak még pár évet?



2022. márc. 30. 17:43
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%

Nyilván nincs.

És amúgy a külső tesztoszteronbevitel gátolja a saját termelést, aztán pápá erekció.

2022. márc. 30. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
Ha növelni akarod a tesztoszterontermelésedet, akkor kezdj el sportolni. A külső hormonbevitelt nem fogják engedni, ha a normális határokon belül van az értéked (teljesen jogosan, többek között azért, amit az első ír).
2022. márc. 30. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
És akkor mi a helyzet azokkal, akik nemet változtatnak? Nekik hogyan lehetséges?
2022. márc. 30. 18:50
 4/14 anonim ***** válasza:
67%
Mondjuk egy nőnek nincs szüksége erekcióra?... Ha csinálnak is neki péniszt, abban implantátum van, nem a tesztoszterontól áll ám fel.
2022. márc. 30. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:

Jezusom, hany eves vagy kerdezo?

Ott szakad le a pofam, hogy "mi a helyzet akik nemet valtoztatnak?"...

2022. márc. 30. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:

Hát mivel írták előttem, hogy az orvosok nem engednék meg. Azért kérdeztem, hogy a transzneműeknél ez hogy van. Mivel gondolom nem a háziorvos írja fel e-receptre.

És feltételeztem, hogy ha egy nőnek írnak fel férfi hormont, akkor egy férfinak is. De lehet én gondolkodtam rosszul...

2022. márc. 30. 20:09
 7/14 anonim ***** válasza:
100%

Hu, elég értetlen vagy.

Nyilván a transzneműeknek orvos írja fel, csak ott van indikáció, méghozzá az, hogy transznemű és nemváltást szeretne. Amit amúgy megelőz egy elég hosszú pszichiátriai vizsgálat stb.

Ha egy nő férfi akar lenni, annak nyilván nem fogja a saját tesztoszterontermelését leállítani, mivel amúgy se sok van neki. És mivel amúgy sincs neki erekciója, nem is fog hiányozni...


Nyilván indokolt esetekben létezik tesztoszteronkezelés, csak az, hogy "gagyi a szakállam" nem indokolt eset.

2022. márc. 30. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:

Ez lett volna a kérdés, köszi.

Gondolom nem én vagyok az egyetlen, aki nincs tisztában a tranzíció pontos folyamatával...

Azt pedig nem tudtam, hogy pontosan mit okoz a külső tesztoszteron bevitel. Lehet cink, de én ezekkel nem vagyok túlzottan képben.


Az ilyen "gagyi a szakállam" esetekben (vagyis ha valaki nem fejlődött ki normálisan) akkor nincs is semmi lehetősége az embernek segíteni a dolgon? Mert nyilván valahol nem normális, annak ellenére, hogy nem is súlyosan rendellenes.

2022. márc. 30. 20:25
 9/14 anonim ***** válasza:
78%

Hát kérdező, nem mindenki szőrös.

Kecskeszakállam van, de igy is kevés az arcszorzetem, ezért mindig le szoktam borotválkozni.

Emellett még ki is vagyok gyurva rendesen, alacsony testzsirszazalekkal.

Nincs sötét testszorzetem, nincs mellkas szorzetem, de még igy is buknak rám a csajok...

2022. márc. 30. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
Aha, akkor gondolom tőled nem is kérnek személyit a Tescoban, ha veszel egy doboz sört, és nem a gyerekosztályra akarnak irányítani a kórházban. És lassan 24 leszek :)
2022. márc. 30. 20:33
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!