Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » NEM parakérdés, érdeklődés...

NEM parakérdés, érdeklődés csak! Közvetlenül ébredés után miért alacsonyabb a pulzusunk, mint napközben?

Figyelt kérdés

Voltaképpen mindenhol azt írják, hogy közvetlenül ébredés után kell mérni, hogy meghatározzuk a nyugalmi pulzusunkat. Mindenképp ágyban fekve. Sőt, lehetőleg olyankor, amikor nem ébresztőre ébredtünk.


Tehát ez azt sugallja, hogy napközben magasabb lesz vagy akár az ébresztőre ébredés hatására is.


Nekem is reggel az ágyban fekve 50-53, esetleg fészkelődésre, nyújtózkodásra 65 körüli, de hamar visszamegy 50-53 körülre.

Napközben viszont nagyon ritka a 60 alatti, inkább 60-70 között van, sőt, olykor 70 felett.



Én azt nyilván értem, hogy fekvéskor kevesebb oxigént használ a szervezet, nade ücsörgésnél vagy napközben fekvésnél se sokat.


2022. ápr. 2. 23:49
 1/2 anonim ***** válasza:
Mert az alváshoz leesik a pulzus.
2022. ápr. 3. 04:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
De amikor felébredsz az ágyban fekve, akkor már nem alszol.
2022. ápr. 3. 09:07

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!