Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Megőrülök ha ezt nem tudom...

Megőrülök ha ezt nem tudom meg, mert nagyon feldobott! Tudtok olyan stimulánst, ami nem pörgeti túl a szívet? Sajnálom ha hosszú, de talán felkelti valakinek az érdeklődését, hálás lennék!

Figyelt kérdés

Ma a munkában (tudom, hogy helytelen döntés volt, de felvillanyozott a tapasztalatom) az automatából vettem három eszpresszót, összeöntöttem őket egy nagy bögrébe, és megittam úgy két perc alatt. Egy irodában dolgozok mint ügyintéző, angol, német és magyar nyelven kell kommunikálnom telefonon ügyfelekkel, E-maileket írnom, meg ugye a gépen táblázatokat tölteni, stb. Elmaradásom volt, álmos voltam, nagyon rossz állapotban voltam röviden, azért döntöttem úgy, hogy most azért is megemberelem magamat némi segítséggel. Ahogy megittam a kávé(ka)t, rá néhány percre olyan szinten kezdtem el pörögni, hogy nem ismertem magamra. A fő az volt, hogy nem egy zsizsegő görcs lettem, hanem elképesztően összeszedett, és úgy pörögtek a gondolataim, hogy több feladatomnál meg sem kellett néznem milyen adatokat kell mondanom, mert fejből tudtam a korábbi átnézések után. Ilyen eddig nem volt, nem volt klassz a memóriám. Letudtam úgy negyed óra alatt 8-9 telefonhívást (gyors adategyeztetések, rendelésegyeztetések, hamar letudható dolgok voltak, de korábban ez is döcögősen ment), sokszor kellett egy pillanatra gondolkoznom az idegen szavakon, de ezúttal végigdaráltam mindent gondolkozás nélkül, elsőre megértettem amit mondanak a vonal tulsó végén, sokkal hatékonyabb lettem. Ezen felül megírtam az összes elmaradt E-mailt, az összes dokumentációt, amikkel napok óta meg voltam csúszva, elmentem ebédelni, váltottam pár szót a kollégákkal, majd folytattam a dolgom. A végeredmény az lett, hogy a több napos túlórázás helyett még húsz percet tudtam ejtőzni a munkanapom végén úgy, hogy mindent behoztam az aktuális feladataimon túl is.


Azért írtam le mit csináltam pontosan, mert éreztetni akartam, hogy mit szeretnék elérni az általatok esetlegesen ajánlott stimulánssal, nootropikummal, akármivel ami törvényesnek nevezhető és hozzáférhető, ÉS nem gyilkolja le a szervezetem, ha kúraszerűen alkalmazom. Azért kell ilyen szer, mert ha kávéval csinálnám ezt rendszeresen, akkor nyilván bajom lenne később (nem lettem rosszul ezután egyáltalán). A zöld- és fekete teát ismerem. Azok viszont ha nagyon erősre áztatom (3-4 perc 5-6 filterrel egy bögrébe) a szív pörgetése nélkül is jók ilyenre? Úgy tudom (a zöld teáról legalábbis) hogy egy idő telteltével lenyírhatja a májat, gondot okozhat.


Minden választ zölddel jutalmazok, ha valakinek kell a felpontozás, felőlem több üzenetben is leírhatja az egyetlen válaszát, nekem mindegy, csak valaki segítsen! Így sokkal jobban tudnék teljesíteni az élet szinte minden területén, azért volna rá szükségem. Eddig mindig gondom volt az energiával, de ezen túl tudnék így lendülni úgy érzem.



2020. márc. 9. 21:31
 1/6 A kérdező kommentje:

Jav.: A zöld és fekete tea hatását ismerem, mert hosszabb távon élénkítenek, és nem pörgetnek, de azok beválhatnak erre? Fontos, hogy Ilyen szinten(!)?


Ez lett volna a mondat a vége felé, csak nem figyeltem, elnézést.

2020. márc. 9. 21:36
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Ginzeng, ginko biloba, esetleg Q10 koenzim tabletta.
2020. márc. 9. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Ezek nem stimulánsok, csak javítják a kognitív képességeket, próbáltam mindet, de nem igazán használtak. Azért kapsz zöldet, köszönöm hogy szántál rám időt!
2020. márc. 9. 22:26
 4/6 anonim válasza:
100%

A növény neve kratom

(MITRAGYNA SPECIOSA)

Mivel szürke zóna, ezért csak pl innen tudod megrendelni


[link]


[link] herbal-shop/kratom-mitragyna-speciosa-c-167_171.html


Talán ez a fajta a GREEN MAENG DA lehet a legjobb


[link] kratom-mitragyna-speciosa/green-maeng-da-kratom-mitragyna-speciosa-por-p-4990.html


Mondjuk 5-6 grammot önts le 70 fokos vízzel (ne melegebbel, mert kiviszi a hatóanyag egy részét) egy mittudomén reggeli kakaós bögrében.

Tegyél hozzá egy evőkanál citrom levet (hogy jobban oldódjon) és kevergesd percenként át mondjuk 10 percig.

Mikor már egy húzóra meg tudod inni akk jó.

Aztán nagy levegő s idd meg. Bűn rossz lesz az íze.

Utána fél - 1 óra és szerintem beadja amit kerestél ;)

2020. márc. 10. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a válaszod! Tartok az ilyen netről rendelős dolgoktól főleg mert szürkezóna (ha tettekre kerül a sor beszaribb leszek :D), de elgondolkozok rajta, alaposan utánanézek a dolognak. Köszönöm hogy szántál rám időt, ment a zöld neked is!
2020. márc. 10. 10:34
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
Reggel fogyassz zöld teát egy bögrével, jót tesz a szívnek is és serkentő hatása is van. De ne a zöld tea ízű üdítőket, hanem jó minőségű (lehetőség szerint szálas) zöld teát áztass max.3 percig! És ha filteres iszol, abból ne igyál sokat (napi 1-2 filter),mert azt klórral fehérítik és fertőtlenítik és áztatás közben ezt mind a teában marad,ami mérgező nagy mennyiségben.
2020. ápr. 26. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!