Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Az egyik fülemben ilyen...

Az egyik fülemben ilyen nyákos, alvadt vér van?

Figyelt kérdés

Nem nagy mennyiség, most vettem észre mikor tisztítottam a fülemet. Nem sértettem fel a fültisztító pálcikával egyáltalán, az nem ilyen. Ilyen nyúlós, sűrű, sötét színű vér, vagy lehet hogy inkább váladéknak kellene hívni, nem tudom. Belül van, a hallójárat "bejáratában", vagy fogalmam sincs hogy hívjuk pontosan.

Orr-fül gégészetre menjek el? Vagy ha mondjuk holnap már nem tapasztalom ezt, nem is szükséges? Mondjuk gondolom kéne meni, mert a fül belseje azért nem szokott csak úgy vérezni.

Biztos nincs semmiféle belső vérzésem meg ilyesmi, mert akkor azért gondolom más tüneteim is lennének. Amúgy teljesen jól vagyok, nem fáj semmim, az érintett fülem sem. Nem torten velem mostanában semmi különös, ami okozhatná ezt a kis vérzést.

Szerintetek megnyugodhatok? (Mármint nem vagyok ideges, nem vagyok az a mindenen parázós típus, csak hát mégis a fülemről van szó.)


2022. ápr. 3. 11:05
 1/5 anonim ***** válasza:
61%

Nagyon extrémen hangzik de előfordulhat hogy valamikor mondjuk mikor aludtál vagy bringáztál ( ha szoktál olyat) vagy csak úgy, belemászott/belerepült / beletévedt egy apró bogár /lény, aki ott beszorult (beleragadt a fülzsírba... amúgy annak részben ez a funkciója de most nem kanyarodok el a témától) lényeg hogy ott a füledben kipurcant és annak a maradványai kerültek most elő.

Ez teljesen reális.


De szerintem azért megnyugtatásul ment el egy fül orr gégész rendelésre!

Belenéznek és megmondják a biztosat.

2022. ápr. 3. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
20%

Füllel ne szórakozz! Eleve a fül hallójáratát tilos bármilyen eszközzel tisztítani!!

Maximum fülgyertyával szabad, de az is csak a lerakódás ki részét távolítja el...

Könnyen lehet, hogy felsértetted a dobhártyádat! Gyerekként nekem is sikerült! Úgy begyulladt a fülem, hogy majdnem megsüketültem rá!

Fél évente menj el fül - orr gégészetre kitisztíttatni a füled! Pár perces művelet!

Igaz, kellemetlen, de kibírható fél évente!

2022. ápr. 3. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Nem lehet, hogy sima fülzsír?!

Mert a friss abból ugye ilyen sárgás színű, de ha esetleg felolvadt és megindult kifelé az eddig fültisztító pálcikával belökdösött adag, annak bizony tud ilyen sötétbarnás színe lenni már. Én inkább erre tippelnék, semmiképp sem vérre.

2022. ápr. 3. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
10%

Nem tudom, mi lepontozni való volt a válaszomon... Gratulálok!

Szerencsére, ez az oldal tele van önjelölt orvosokkal, akik mindig mindent jobban tudnak és előszeretettel pontoznak le mindenkit...

Engem a jószándékú - és saját tapasztalat vezérel! Ráadásul jó pár szakorvos is mondta nekem, hogy tilos fültisztító pálcával a fülbe nyúlni, mert könnyen súlyos sérülést okoz!

Én kérek elnézést, hogy ezt meg mertem osztani veletek! Úgy látszik, ezen az oldalon felesleges a jószándék, jó akarat, mert a rosszindulattal is Dunát lehetne rekeszteni...

Akkor csak tessék! Nyugodtan dugjatok mindent a fületekbe! Primitív banda...

2022. ápr. 3. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
79%

4# Ne hisztériázzál már, főleg nem ezen a különleges napon! 😃


Amit neked az orvos mondott, az kissé már elavult, azon tovább haladt a világ, a tudomány és a technika.

Fülgyertya évtizedekkel ezelőtt volt egy (pénzbeszedő) divathullám.


A palcikával, reálisan ki sérti meg végzetesen a fülét??

Valami remegő kezű alkesz? stb


És igen, régen nem pucolták sehogyan a fülüket (ezért is találták fel a palcikát amit most próbálja meg leváltani a spray) aminek eredményeként a vége felé már nem hallottak rendesen a sok beavasodott trutyitól, ekkor elballagtak (szegény szerencsétlen) orvoshoz fülmosásra.


Szóval lehet hogy jót akartál de már idejétmúlt.


Inkább tanulj belőle! És be happy! 🙂

2022. ápr. 3. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!