Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Miért fejlődik ilyen lassan...

Miért fejlődik ilyen lassan az orvostudomány?

Figyelt kérdés
Szinte semmi nem változott az elmúlt 20 évben. Bezzeg az informatika.

2022. ápr. 5. 20:06
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
76%
Lassan...!?
2022. ápr. 5. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
De, valójában rengeteget fejlődött. Sok olyan betegség van amit sokkal hatékonyabban tudnak kezelni, részben hála például az informatikának is köszönhetően.
2022. ápr. 5. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
87%
Fejlődik az rendesen. Az, hogy nem egy magyarországi huszad rangú polgáron alkalmazzák már más kérdés.
2022. ápr. 5. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
62%

Mert nem feltétlen hozna sok pénzt, vagy nem látványosan. Illetve a több évtizedes gyógyszeres kezelések több zsozsót hoznak.


Amúgy én is azt gondolom, hogy nem fejlődik szinte semmit.


A II-es tip. cukorbetegség, magas koleszterinszint (máj koleszterinanyagcseréjének megborulása), magas vérnyomás, autoimmun betegségek, allergiák, reflux nagyrészt csak tünetileg kezelhetők. De pl. egy gerincsérvvel nem is tudnak mit kezdeni.

2022. ápr. 5. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
68%

4


Azért neked és rajtad kívül sokan másoknak is elvont fogalmuk van az orvostudományról...


Remélem tisztában vagy vele, hogy ha 2x ilyen gyorsan fejlődik az orvostudomány a következő 100 évben mint ahogy most, biztosíthatlak, hogy 2122-ben is ha kettészel egy vonat, akkor azzal nem fognak tudni mit kezdeni. Nyilván vannak határok, de ez nem azt jelenti, hogy lassan fejlődik az orvostudomány, pusztán genetikát nem tudnak időpontra módosítani valamelyik kedd délután.


Az emberi szervezet nem olyan mint az autó, hogy ha valami rossz akkor fogom aztán kicserélem és kész is vagyunk. A szívedet, májadat, beleidet nem lehet kicserélni úgy mint egy kuplungot... Nyilván tünetileg kezelik, mert a szervezeted elég nagy része nem cserélhető (művégtagod persze lehet, de az sem csere, csak helyettesítés).


Egy teljesen egészséges életmódot folytató ember is lehet magas vérnyomásos, mert éppen családi halmozódás van, ezt hívják genetikának és ahogy írtam az előbb, az nem úgy van mint egy kód, hogy felülírom. Ellenben teljes értékű életet élhetsz megfelelő gyógyszeres kezelés mellett, hiszen ez a cél. Nem csak cél, de az egyetlen lehetőség is. Márpedig keringést nem fognak "cserélni" 100 év múlva sem, ez 100%.

2022. ápr. 5. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
35%
A gyógyszer már árt a szervezetnek és a mellékhatásokra újabb gyógyszereket kell szedni. Ne mondjuk eredménynek, hogy bogyókkal életben tartható az ember.
2022. ápr. 5. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
46%

6


Való igaz, biztosan jobb lehetett a középkorban 20 évesen belehalni olyan "egyszerű" betegségekbe és fertőzésekbe, amit most meg sem érzel a bogyóknak hála és élsz 70 éves korodig.


Egy foghúzás is pont ugyanolyan kellemes lehetett akkor mint most. Szívesen lettem volna gyomorfekélyes, refluxos, magas vérnyomásos abban a korszakban. Élmény lehetett.


Nem véletlenül írtam, elvont fogalmad van az orvostudományról.

2022. ápr. 5. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
48%

Én most sem örülök a magas koleszterinszintemnek és a refluxomnak, sem a fülzúgásomnak, sem a szívproblémámnak. Főleg, mert amit refluxra szedek, az tovább emelheti a koleszterinemet, ha arra kell "gyógy"szer, akkor az okoz más bajt.

Akkor fejlődne, ha ezek pár hónap alatt gyógyítható betegségek volnának.

2022. ápr. 5. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
56%

8


Tehát akkor még egyszer: az emberi szervezet nem olyan mint egy autó, amiben ha nem jó valami akkor azt kicserélem. Elhiszem, hogy nem örülsz a refluxodnak, de a gyomrodat és a beleidet nem tudják kicserélni, mert lehetetlen, 500 év múlva is az lesz. Ennek semmi köze a fejlődéshez, mert vannak kötött dolgok, amiknek a megoldása nem a fejlődés miatt nem lehetséges hanem mert így működik maga az élet. Ezért írtam azt is, hogy ha kettészel a vonat, akkor neked annyi. Nem azért mert lassan fejlődik az orvostudomány, hanem azért mert így működik az élet.


Annak ellenére, hogy ennyi betegséged van, örülj hogy élsz, mert 100 évvel ezelőtt már elföldeltek volna elég hamar. Ezek SOHA nem lesznek sem pár hónap sem pár év alatt gyógyítható betegségek. Pontosan azért nem, amit az imént leírtam.

2022. ápr. 5. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
31%

Miért nem lesznek azok? Mert a hadiipar fontosabb?


Élek, de hogyan és meddig?

2022. ápr. 5. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!