Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Szerintetek a mai orvostudomán...

Szerintetek a mai orvostudomány pártatlan a politikailag érzékeny témákban (pl. LMBTQ, COVID)? Hogy jelenik ez meg a médiában?

Figyelt kérdés

A média "szakemberek" véleményére hivatkozik, de mi van, ha ezek a "tudományos" cikkek (vagy egy részük) megrendelésre készül, hogy ezután alapja lehessen egy politikai érvelésnek. Így el lehet torzítani valaminek a jelentőségét. Például:

- A COVID mennyire veszélyes ténylegesen, és mennyire a médiában?

- Hogyan hat a kisgyerekekre az LMBTQ propaganda ténylegesen, és hogyan a média szerint?



2022. jan. 25. 01:26
A kérdező szavazást indított:
Szerintem vannak részrehajló "cikkek", és a médiára nagy hatásuk van.
Szerintem ha vannak is részrehajló "cikkek", a médiára való hatásuk nem jelentős.
20 szavazat
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
31%
Orvosként az a véleményem, hogy a mai orvostudomány extrémen elfogult LMBTQ témában. Gyakorlatilag maximálisan kiszolgálják a pszichiáter kollégák az LMBTQ lobbi igényeit.
2022. jan. 25. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
80%
Remélem valójában nem vagy orvos...
2022. jan. 25. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
0%
De. Csak éppen fétisként kezelem a fétiseket.
2022. jan. 25. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
20%

Igen, saját tapasztalatból tudom, hogy a pszichiáterek/pszichoterapeuták többnyire nem alkalmazzák a megfelelő protokollt a személyiségzavar által okozott identitászavar (ami kiterjed a szexuális orientációja is, pl. borderline személyiségzavar esetében) kezelésére. Ez súlyos vétek. A konverziós terápiákban nem hiszek, de amennyiben a terápia segítségével integrálódik valakinek a személyisége, ezáltal pedig rendeződik a szexualitása, akkor mindenképp segítséget érdemel az az ember. Egyes esetekben előfordul a BDSM, különböző perverziókra való hajlam, amik már nemcsak borderline, de nárcisztikus személyiségzavarnál is észrevehetők, pszichoterápia segítségével mérsékelhetők, megszüntethetők. Ha az lmbtq lobbi ezeket a perverziókat is elfogadtatja, akkor attól tartok, hogy az erre irányuló kezeléseket is megtagadják.

Jelenleg például az a hivatalosan elfogadott álláspont, hogy az aszexualitás veleszületett, ugyanúgy a homoszexualitás, így a terapeuták nem foglalkoznak direkten a kezelésével, közben egy aszexuális páciens is gyógyítható, ha feloldják a gyerekkori traumáit (sokan szexuális erőszak áldozatai voltak).


Van ugyan genetikai komponense a dolognak, de sokszor a környezeti hatások váltják ki, okozzák, ami korrigálható. Ha nem, akkor meg nem. De ez a fajta hisztéria és a propagandának való kiszolgáltatottság akkor sem normális.

2022. jan. 25. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
55%

Ha lenne tudományosan alátámasztható magyarázat, ami szembehelyezkedik az úgynevezett „LMBTQ lobbi” állításaival, akko azokat is elérnénk orosz, kínai, arab stb. forrásokból, hiszen ezek az országok hírhedtek a homofóbiájukról.

Nincs olyan kutatás, ami a nyugati országokban végzett kutatásokat cáfolná. Addig, amíg ez a helyzet, addig fölösleges arról beszélni, hogy hazugság az összes LMBTQ+ párti tanulmány.

Például a 4-es kommentelő rengeteg feltevését tényként kezeli. Kiváncsi lennék, hogy tud-e felmutatni forrást, ami igazolja, hogy a szexuális orientáció személyiségzavar okozta identitászavar, vagy arra, hogy „egy aszexuális páciens is gyógyítható”, esetleg arra, hogy „sokszor környezeti hatások váltják ki, okozzák, ami korrigálható”. Orosz, arab, vagy bármilyen kutatás is megfelelő, ha elég részletes és hiteles.

2022. jan. 26. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
71%
5: A homofóbia és a homoszexualitás propagálás megkérdőjelezése/elítélése között óriási különbség van.
2022. jan. 26. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
37%

Valóban, ám a homofóbia szinte minden esetben magába foglalja a „homoszexualitás propagálásának a megkérdőjelezését/elítélését”. Ami azt illetti, a megkérdőjelezése éppen az ellenkező táborra jellemző, de ez nem lényeges, értem, hogy mire gondoltál. Oroszországra és az arab országokra is jellemző a homofóbia. A legtöbb arab országban halálbüntetéssel súlytják a melegeket, ahogy Oroszország Csecsen tartományában is. Egész oroszországban büntethetőek pénzbüntetéssel azok, akik a hagyományostól eltérő nemi életüket népszerűsítik, ezt gyakran használják arra, hogy ok nélkül büntessenek meleg párokat, sőt a melegek meggyilkolása is gyakori, főként vidéken és a hatóságok nagyon gyakran szemet hunynak ezek felett.

Kína valóban nem mondható nagyon homofóbnak, de általánosságban nem tolerálják a meleg párokat utcán és az utóbbi időben egyre több homofób intézkedést hoznak.

2022. jan. 26. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Már hogy foglalná minden esetben magába a homofóbia a propaganda megkérdőjelezését? Saját magam is rajta vagyok az lmbtq spektrumon, mégis dühít a meleglobbi. Aki azt hiszi, hogy a melegek elfogadásáról szól vagy a társadalom érzékenyítéséről, az naiv. Ez csúnya biznisz.
2022. jan. 26. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Keletről amúgy eddig is tudtuk, hogy még nem tartanak a civilizáció azon fokán, ahol Európa. Csakhogy már Amerika sem, mert állandóan relativizálják a kulturális normáinkat, és egyre inkább elradikalizálódnak.
2022. jan. 26. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
49%

#1 és #4

Az látszik a kommentjeidből, hogy nem vagy valójában szakértője a területnek. Tapasztalatból tudom, hogy soha, semmilyen személyiségzavarom nem volt és lassan 58 éve tisztában vagyok vele, hogy homoszexuális vagyok. A szüleim vallásosak voltak, a 13(15)+2 testvérem van/volt. Minden testvérem homoszexuális, többszörös édesapa, ill. édesanya. Sőt! Többek közülük már nagyszülők és dédszülők már. Én mégis homoszexuális vagyok.

2022. jan. 26. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!