Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Szerintetek ez alkoholizmusnak...

Szerintetek ez alkoholizmusnak számít?

Figyelt kérdés
Úgy hetente 3-4-5x beülünk a baráti társaságommal iszogatni valahova, ez kb 1 éve megy így, de 1-2 hónap kihagyás volt, amikor nem ittam. Viszont nem érzem, hogy rá lennék függve az alkoholra, mert simán kibírnám, hogy ne igyak, és nem érzem magam rosszul, ha nem iszok. Szimplán csak szeretek iszogatni. Ugye ez nem számít alkoholizmusnak?

2022. ápr. 7. 02:56
 1/6 anonim ***** válasza:
46%

Jajjaj! Szerintem ez alkoholizmus!


Ha mindenképpen jót szeretnél tenni a szervezetednek - és megengedhetitek anyagilag - akkor inkább színházba vagy moziba járjatok!


Esetleg könyvtárba... hány évesek vagytok? Milyen viszonyban vagytok egymással? Felsőoktatásba jártok vagy közös a munkahelyetek?


Hölgyek és urak vegyesen vagy inkább egynemű társaság?

2022. ápr. 7. 03:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Eléggé. Ez azért már irtó sok, majdnem minden egyes nap piálni.
2022. ápr. 7. 04:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 Ypszilon1980 ***** válasza:
100%
Alapvetően ezt kutatások úgy határozzák meg, hogy heti mennyi a bevitt alkoholmennyiség, persze függően életkortól, testtömegtől, stb. Ha egy határértéket meghalad, akkor sem vagy az még, csak biztosan az leszel x év múlva, minél jobban meghaladja ezt az értéket, annál jobban csökken az évek,vagy hónapok száma.
2022. ápr. 7. 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
82%
Az alkoholizmus, mint betegség nem az elfogyasztott alkohol mennyiségétől, nem is feltétlenül a rendszerességtől függ, hanem az alkoholhoz való viszonytól. Nem is kell rendszeresen inni ahhoz, hogy valaki alkoholista legyen. Ha bizonyos élethelyzetekben, bizonyos tevékenységekhez úgy érzed, hogy szükséged van alkoholra, akkor alkoholista vagy. Ha a szórakozást nem tudod alkohol nélkül elképzelni, az alkohol alapfeltétele a kikapcsolódásodnak, akkor igen, lehet téged alkoholistának nevezni. Ha a heti 3-5 alkalommal, amikor elmentek szórakozni a barátaiddal neked nem okozna gondot, hogy ne igyál, akkor nem.
2022. ápr. 7. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 Ypszilon1980 ***** válasza:
100%
Igen, de azért az alkoholizmus hogy kinél alakul ki, vagy mi az odavezető út, mikortól alkoholista valaki, az egy nagyon nehezen meghatározható dolog, még a szakmabeliek sem tudnak egységet felmutatni ebben. Az, hogy valaki szerint sok amennyit iszol az nem alkoholizmus, hanem egy társadalmi megítélés. Alkoholistának csak az számít, aki alkohol nélkül nem tud meglenni, mindig innia kell és idővel egyre többet. Az, hogy valaki bulizni elmegy és csak alkohollal érzi jól magát, az nem alkoholista, ha más esetben meg nem kell innia.
2022. ápr. 7. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Leginkább abban nyilvánul meg (bár szerintem 4-5 is nagyon jót írt), hogy tényleg nem tudsz nélküle meglenni, ha nem iszol, akkor borzalmasan rosszul leszel, nyugtalan vagy, szorongsz, nem tudsz magaddal mit kezdeni és azon veszed észre magad, hogy kizárólag az érdekel, hogy mikor tudsz már egy doboz sört vagy egy pohár bort végreeeeeee meginni. Na, ez már biztos jele annak, hogy alkoholista vagy.


Én korábban úgy ittam, hogy egy fél doboz sör esténként, minden este. (Aztán persze már egy doboz, de az elég is volt sokáig.) A szakemberek már ezt is alkoholizmusnak minősítik, de ez még nagyon messze volt attól, amikor már keményebben ittam.


Apámról pl. a mai napig nem tudom, hogy milyen szinten alkoholista, mert ő évtizedek óta úgy iszik, hogy megiszik némi (teljesen változó mennyiségű) alkoholt, aztán pár óra múlva elmegy és lefekszik, kialussza. Amikor pedig beteg lett, hónapokig nem ivott és konkrétan semmi baja nem volt. Nem is látszik rajta semmi, nincs felpüffedve, nincs meghízva/lefogyva. Nem beszélve arról, hogy idős ember létére aktívan dolgozik, tárgyal, ide megy, oda megy, az egészsége rendben, értelmileg tökéltesen topon van, stb.

2022. ápr. 7. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!