Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Hogyan lehet hogy nem őrülnek...

Hogyan lehet hogy nem őrülnek meg az idősebb emberek?

Figyelt kérdés
akik tudják hogy már közel a vég? Hogy tudják ezt feldolgozni? Nekem egyenlőre hihetetlennek tűnik a halál mert még ha nem történik semmi akkor elég messze van. De nekik már eléggé közel sajnos? Hogy lehet ezzel együtt élni ép ésszel?

2022. ápr. 10. 23:01
1 2 3
 1/21 A kérdező kommentje:
Lehet nem annyira értelmes a kérdés de nehéz ezt így megfogalmazni
2022. ápr. 10. 23:01
 2/21 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem van az emberben egy olyan ösztön, vagy nem tudom minek lehet nevezni, ami meggátolja, hogy mindig ilyesmikre gondoljon és ezzel foglalkozzon. Én is megőrülhetnék, ha arra gondolnék, hogy nemsokára mi köszönt az emberiségre, de nem teszem, lekötnek a mindennapi piszlicsáré dolgok.
2022. ápr. 10. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
76%

2# Miért, mi fog történni szerinted??

"Én is megőrülhetnék, ha arra gondolnék, hogy nemsokára mi köszönt az emberiségre"

2022. ápr. 10. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
Pálinka-sör.
2022. ápr. 10. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
Szerintem biztosan szomorkodnak emiatt, talán depressziós is egyik-másik.
2022. ápr. 10. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
Nekem nemrég halt meg apukám, aki nem volt még nagyon idős, de egy rokonomtól tudom, aki vele volt az utolsó napokban, hogy kétségbeesett volt a halála előtti 2., 3. napon, mert nem használt neki a kezelés, meg egyre csak romlott az állapota. :( Viszont az utolsó napján nem, akkor valahogy meg volt nyugodva, ezt mondta. Talán érezte, hogy már nem jön ki a kórházból, mikor utoljára bekerült. Mert fura mód, elköszönt ettől a rokonomtól meg még két ismerősétől is.
2022. ápr. 10. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
Persze az is lehet, hogy ez, hogy meg volt nyugodva, nem is teljesen igaz, csak azért látta ezt rajta a rokonom, mert szegény egész éjjel nem aludt, és összekeverte a fáradtságot a megnyugvással...
2022. ápr. 10. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
100%

Nagyim 82 éves. Nem depressziós, de mostanában emlegeti az elmulast, meg rendelkezett, mit hogyan szeretne a halála után. Például hogy urnaban tegyük a papa mellé, stb.


Azt mondja, hogy ez az élet rendje, mindenkire ez vár, nincs kivétel, ezért nincs miért szorongani, élvezni kell az életet.


Imádom, mert humoros, aranyos, süt főz, figyel mindenkire, szellemileg teljesen ép, tisztában van a napi aktualitasokkal.


És sokan vannak, akik depressziósok és rettegnek... En meg nem tudom, melyik leszek, ha életem az idős kort.

2022. ápr. 11. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
Tudomásul kell venni. Valahogy mindenkinek sikerul....
2022. ápr. 11. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
100%

Ha valaki megér 70-80-90 évet, akkor valóban furcsa lehet, hogy nem tudja, hogy másnap felébred-e. De ha viszonylag jó életet élt (sok dolog történt vele, fel tudta dolgozni a rosszat és örült a jónak, sok szeretet adott és kapott), akkor ez egy teljesen természetes dolog. Csak a mi kulturánkban már nincs mód ezt az egészet látni, tapasztalni. Amikor a szomszédasszonyom meghalt, 1-2 órával később elvitték a holttestét, pedig szerettem volna, ha a gyerekek elköszönhetnek tőle. Én megpusziltam, én zártam le a szemeit, elmondtam egy imát, megsimogattam a kezét. És nagyon nagyon békés és szép látvány volt.


Ha valamibe beleőrülhetnek az idős emberek, akkor az a magány.

2022. ápr. 11. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!