Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Mi a neve annak a nőknél...

Mi a neve annak a nőknél előforduló hormonális rendellenességnek, melynek hatására hangjuk mély, férfiakkal megegyező fizikai erővel rendelkeznek, kissé szőrösek, külsőleg sem túl nőiesek?

Figyelt kérdés

Születéskor ez már kialakul.

Azt hallottam még róla, hogy a sportoló nőket ezért szűrik is, mert sport tekintetében rendkívül nagy előnyt jelentene a jóval több fizikai erő.

Elfelejtettem ennek a rendellenességnek a nevét, pedig nagyon érdekelne.



2016. aug. 9. 10:35
 1/5 anonim válasza:
Tesztoszteron szint növekedésére gondolsz? Nem tudok róla, hogy legyen külön neve, mint betegség.
2016. aug. 10. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Én úgy tudom hogy születésüktől érintettek és speciális megnevezése is van ennek a hormon-rendellenességnek.

Több mint tíz éve hallottam egy beszélgetést, megnevezését is mondták és most nem tudom visszaidézni.

2016. aug. 11. 19:00
 3/5 anonim ***** válasza:
66%

CAH - Kongenitális Adrenális Hiperplázia?

Nekem is ez van, de nem a súlyosabb változata, amit már születéskor felfedeznek, hanem a Late Onset típusa, aminek később jelentkeznek a tünetei. És teljesen nőies nő vagyok (kis termet, széles csípő), bár tényleg erős vagyok fizikailag...A szőröket meg el lehet tüntetni, de nálam az sem olyan súlyos, arcon pl. csak pihék vannak, mint a nőknél általában. Amivel problémáim vannak, az a hajhullás, szóval elég sok lelki gondot tud okozni ez a betegség. Bár való igaz, vannak, akik rosszabbul jártak, pl. amilyen esetet felvázoltál. Remélem segítettem.

2016. aug. 19. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Igen, lehet, hogy ezt említették.

Nagyon sajnálom, hogy ilyen nehézségekkel kell együtt élned és bocsánat ha rossz gondolatokat idézett benned elő hogy kérdésem kapcsán elgondolkodtál a betegségeden.

2016. aug. 19. 18:19
 5/5 anonim ***** válasza:
Semmi gond, nyugi! Csak gondoltam kifejtem, ha már ennyire érdekel ;)
2016. aug. 19. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!