Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Az már alkoholizmus ha valaki...

Az már alkoholizmus ha valaki hetente 1-2 nap este munka után le ül és egyedül meg iszik kb 6 sört?

Figyelt kérdés
Mindenkinek hazudik, hogy ő nem is iszik annyit, csak egy pár sört, ami nála legalább 6. Kevesebbnél képtelen abbahagyni. Olyankor senki és semmi se érdekli, csak a telefonon a hülye videók (autós, politikai szarság stb, stb).
2022. ápr. 15. 20:53
 1/10 Huszonegyedikszázad ***** válasza:
63%

Igen.

De hát ugye mihez viszonyítva? Mert ha ő ahhoz méri, hogy valaki napi 20-at iszik, ahhoz tényleg nem sok. De ahhoz képest, aki havi 2 üveggel megiszik, ahhoz képest viszont sok.


De kid ő, hogy ennyire érdekel?

2022. ápr. 15. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
72%
Alkoholista.
2022. ápr. 15. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
82%
A kulcsszó az, hogy "képtelen abbahagyni".
2022. ápr. 15. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Unokatesóm. A szüleinek is szem rebbenés nélkül hazudik, hogy ő nem is iszik, szinte soha. De igazából ha alkalma adódik vagy épp csak unatkozik akkor a heti 1-2 esetből több is lesz. Azt mondja nem alkoholista, de szerintem is az. Volt hogy hétvége volt és már délben besörözött mert nem akadt más dolga. De a boltba se tud úgy be menni, hogy sör nélkül jöjjön ki
2022. ápr. 15. 21:05
 5/10 anonim ***** válasza:
73%

Ez rohadtul nem alkoholizmus! Látom sokan úgy dobálóznak ezzel a szóval, mintha tökéletesen tisztában lennének a jelentésével, közben pedig fogalmuk sincs róla...


Az alkoholizmus nem a mennyiségen múlik, hanem a rendszerességen. Ha nem tudsz felkelni anélkül, hogy megiszod az 1 pohár söröd, nem tudsz dolgozni ha nem húzod le a napi felest, nem tudsz elaludni a pohár borod nélkül, akkor alkoholista vagy. Hiába csak 1 pohár bor vagy sör, a kulcsszó a rendszeresség és hogy mit okoz a megvonása.


Ha valaki 1 héten 1x leül meginni 6 üveg sört, az nem alkoholista, maximum nem ismeri a mértéket ha alkoholhoz nyúl. Nincs kontroll. De ha a maradék 6 napban éli az életét, nem okoz szorongást az alkohol hiánya, nem történik viselkedés változás, akkor nem alkoholista. Ahogyan a napszakhoz sincs kötve. Vasárnap délben sörözik valaki, akkor már alkoholista, ha pedig csak este akkor viszont nem? Csak este "szabad" alkoholt inni, akkor az nem alkoholizmus?


Ha úgy van ahogy a fő kérdésben, hogy alkoholista-e az aki 1 héten 1 alkalommal megiszik 6 sört, határozottan NEM a válasz, ő csupán olyan, aki nem ismeri a mértéket.

2022. ápr. 15. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Nem. Az nem alkoholista, aki 1-2 hétig nem iszik semmit.
2022. ápr. 15. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
63%

Ha nem mindennap issza meg ezt a mennyiséget akkor nem alkoholista.Én is olyan vagyok mikor elkezdtem nem mindig sikerült szépen abbahagyni de másnaptól nem is ittam semmit sem akár hetekig se.

Jelenleg hónapokkal ezelőtt ittam egy pohár likőrt.Akkor alkoholista volnék?:D

Az 5-ösnek igaza van.

2022. ápr. 15. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
33%
5# Gyönyörűen levezette.
2022. ápr. 15. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
26%
Lehetséges, hogy csak nagyon kiszáradt.
2022. ápr. 15. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 Huszonegyedikszázad ***** válasza:
50%
És alkoholt iszik rá, hogy még szárazabb legyen?
2022. ápr. 17. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!