Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Alkoholizmusra utaló jel az,...

Alkoholizmusra utaló jel az, ha hetente 1x max 2x vacsora előtt egy centest megiszom vagy egy pohár bort sört a vacsorához?

Figyelt kérdés
Édesapám alkoholista tönkretette magát miatta. Nekem szimplán jól esik egy pohár vörösbor vagy egy cent HP/Unicum egy hosszú napi munka után. Olvastam hogy az unicom jó a gyomornak, ezt érzem is. A vörösbor vér és vas képző, a HP pedig fertőtlenítő és immunerősítő hatású kis mennyiségben. Ez gond lehet??

2013. dec. 17. 17:59
 1/8 anonim ***** válasza:

Már én is észrevettem, hogy alkoholista szülők gyerekei fokozottan odafigyelnek erre, enyhén szólva. Vagyis szinte ránéznek egy pohár italra, vagy valaki a környezetükben néha megiszik egy-két pohárral, abban már alkoholizmusra utaló jeleket keresnek. :) Nem bántásképp mondom, talán valahol ez érthető is kicsit.

Nem, ettől még nem vagy alkoholista.

2013. dec. 17. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Nem lehet gond,de vigyázz:hajlamod lehet arra,hogy túlzásokba ess!(főként apud a magyarázat rá)

De kevés a kockázati tényező ahhoz,hogy látom,hogy eszed meg azért van!:) Szóval mértékkel iszol,és javaslom,hogy maradjon is így!

2013. dec. 17. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Egy ital semmiképp se lehet gond esténként. Te pedig úgysem fogod túlzásba vinni, okulva Apád példáján.
2013. dec. 17. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Nem gond ennyi.
2013. dec. 17. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek. Igen aggódom nem akarok olyan lenni mint ő és igen sokszor fusztrál ha mellettem a haverok kicsit magukat.
2013. dec. 17. 18:39
 6/8 anonim ***** válasza:
Az alkoholizmus az, ha már nem tudsz lemondani az alkohollal kapcsolatos bevett szokásaidról, és befolyásolják az életedet. Egészen addig, amíg ez nem áll fenn, nem vagy alkoholista, nyugi. Arra vigyázz, hogy ne csak az alkohollal tudd feloldani a napi stresszedet, ebben a sport vagy valami hobbi vagy olvasás nagyon sokat segíthet. Hajrá! :)
2013. dec. 17. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
93%
Valahogy el kell kezdeni. Apádnak is lehetett mentsége eleinte. Hogy a vörösbor vért csinél, a sör meg jó a terhesanyáknak Indok is van, duma is van. De ha nem iszol, nem lehetsz alkoholista. Ennyi.
2013. dec. 17. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

5-ös, ismerek én is valakit, aki kb. ugyanígy volt vele, hasonló gyerekkori élmények után, bár talán mostanra kicsit lazább lett. De őt is hallottam már megijedni, hogy jaj, most megivott egy-két pohárral, most már szinte iszákos. :)

Nagyon jó, ha van az embernek önkontrollja, kell is, meg semmiképp nem szabad függeni az italtól, de azért az meg a másik véglet, ha az embernek bűntudata van, mert néha meg mer inni egy-egy italt vacsorához. Még az sem feltétlenül alkoholista, aki nagyritkán, kivételes alkalmakkor becsíp egy kicsit. Alkoholista az, aki konkrétan alkoholfüggő.

2013. dec. 17. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!