Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » 2-3 hetente 1 doboz sör? 14/L

2-3 hetente 1 doboz sör? 14/L

Figyelt kérdés
Mielőtt bárki leszólna, anyukám tud róla, engedi, és nem alkoholista. Csak olyan a felfogása, hogy inkább itthon igyak, mint ismeretlenekkel. És ebben szerintem igaza van. Mert a legtöbb korombeli nem sörözget, hanem már vodkázik (és fel sem önti üdítővel, hanem töményen!) meg úgy berug, hogy azt se tudja fiú-e vagy lány. Szóval szerintem ehhez képest az én 1-2 hetente 1 doboz kb. 4,5 - 5%-os sör nem sok. Csak meg szeretnék bizonyosodni, hogy hosszútávon nem lesz-e ebből egészségügyi problémám. És nem felvágásból iszok, vagy azért mert én már nagylány vagyok, pusztán szeretem az ízét.

2017. dec. 28. 19:17
 1/5 anonim válasza:
59%
Nem, ettől nem lesz bajod.
2017. dec. 28. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
6%

Én pedig azt mondom, hogy nem tudhatod mikor lesz ebből baj és mikor jön el az a pillanat hogy már nem tudsz meglenni nélküle. De mint irod hogy szereted az izét, már elég ahhoz hogy egyszer csak nem tudod megállni hogy ne igyál, majd egyre többet és egyre többet.

Mert egy 14 évesnek egyáltalán nem kellene alkoholt inni.

2017. dec. 28. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

14 évesen sem napi,sem heti,sem havi szinten sem kell alkoholt fogyasztani.Akkor sem,ha a másik olyan ostoba,hogy berúg.

Igyál üdítőt.Nem azt mondom,hogy nem kóstolhatod meg,de minek kellene egy gyereknek rendszeresen sört innia?

2017. dec. 28. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Ez biztos út a rendszeres alkoholizáláshoz. Azt meg hogyan tudod megítélni, hogy anyád nem alkoholista ? A nőkre jellemző elsősorban az otthoni rendszeres alkohol fogyasztás, ezért marad sokszor rejtve a külvilág számára. Te, meg a nagylányság......
2017. dec. 28. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
En szuleim is mindig azzal voltak, hogy otthon igyak meg cigizzek ha nagyon akarok csak masok ne lassanak. Es ami furcsa, pont az, hogy ezt megengedtek nekem sose iszom sem cigizem. Es ez csak azert van mert nem volt "tiltott gyumolcs" gyerek koromban. Hasonlo nevelest kapott a nagyobbik testverem is, o sem iszik soha se nem cigizik. Lehet te is meggondolod magad sorrel... igy, hogy meg van engedve.
2018. jan. 3. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!