Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Lehet bajom GP-5 típusú...

Anonymus12356534 kérdése:

Lehet bajom GP-5 típusú gázmaszk filtertől?

Figyelt kérdés

Kb egy éve vettem egy ilyen gázmaszkot hozzá ugye kaptam egy filter is.

Tudom hogy ezek a szűrők tartalmaznak azbesztet amit ha belélegez az ember van esély rá hogy komoly betegségek alakulnak ki.

A kérdésem az hogy ha régebben párszor viseltem ezt a maszkot a filterrel együtt van e ok aggodalomra?

Illetve az se tiszta nekem hogy milyen módon tud kikerülni ez asz anyag a filterből.



2022. ápr. 16. 17:05
 1/3 Gugu Gabor ***** válasza:
54%
Szerintem Aktiv szenet tartalmaz nem azbesztet, amitől nem lessz semmi bajod
2022. ápr. 16. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Köszi a választ.

Én úgy tudom hogy az a szén cucc tartalmaz elvileg azbesztet mert ez az anyag nagyon durván tűz álló így semmi kép nem gyullad meg benne a szén csak ugye amikor ezeket gyártották még nem vágták az azbeszt többi hatását.

2022. ápr. 16. 17:13
 3/3 anonim válasza:

Egyik komment sem teljesen igaz.

Az aktív szén réteg egyáltalán nem veszélyes (kivéve ha szivárog de azt könnyen észre lehet venni, mert fekete por jön belőle), és igenis tartalmaz azbesztet a szűrő, de a részecskeszűrő (papaírszerű) rétegben a szűrő aljában. Ez a réteg lett impregnálva azbeszttel, és fenn áll a veszélye hogy kiszivárog belőle, amit ha belélegzel, az a büdös életbe nem jön ki már a tüdődből, mert kampószerűen beakad a szövetekbe.

Persze ez nem jelent egyből halált, csak ha sok évig ki vagy téve nagy adagoknak, de akkor is jobb elkerülni a bajt ha lehetséges, semmiképp se használd a régi szovjetkori szűrőket.

2022. júl. 22. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!