Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » A GP5 gázmaszk biztonságos?

A GP5 gázmaszk biztonságos?

Figyelt kérdés
Vettem egy oldalról (rockpince) egy GP5 gázmaszkot, 5500 ért. És hallottam, hogy van benne azbeszt....nem tudom, hogy egyáltalán eredeti-e ez a termék, vagy hogy ebben van-e azbeszt. Esetleg, valahogy ki lehet takarítani? Vagy kicserélésre alkalmas szűrőt hol találok?

#biztonságos #gázmaszk #azbeszt #GP5 #Gázmaszk szűrő #Szűrő takarítás
2021. febr. 12. 17:41
 1/3 anonim ***** válasza:
0%
Jo az, kell egy kis azbeszt a tudonek.
2021. febr. 12. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim válasza:
81%

Igazából vitatott, hogy mennyi azbeszt tartalmaznak a régi szovjet szűrők, vagy hogy egyáltalán tartalmaznak-e a későbbiek, de a veszély fenn áll. Az igazat megvallva nagy bajod nem lesz tőle, tény hogy a tüdődben marad a bejutott anyag, de az azbeszt szűrőréteg a maszk alján helyezkedik el, úgyhogy egy egész szénbetéten keresztül kéne eljutnia a nyílásig, mellesleg ilyen kis mennyiségben (feltételezem hogy csak kevés alkalommal vennéd fel rövid időre, mert menő) szinte ártalmatlan. Ha nagyon szeretnéd viselni, akkor:


A)vannak ezek a 3M típusú kis kerek szűrőbetétek, azokat formára vágva a szovjet szűrő tetejére helyezed és úgy csavarod bele, az megfog mindent ami onnan kijönne,

B) veszel újonnan gyártott GOST szabványú menettel ellátott szűrőket.


Egyébként kifejezetten védelemre nem ajánlott régi szűrőket alkalmazni, függetlenül az eredetétől. Ha gyári, akkor kupakkal lesz védve, túl sok baja nem lesz az évek során, nem de nem nagyon lehet felmérni a hatásosságát, csak élesben... ezeknek is van ám szavatossága.

2021. febr. 20. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
#2-es. Köszi a választ és a tippeket. Valójában csak pár percre venném fel. Igazából csak dísznek vettem, mert drága sem volt stb :D
2021. febr. 24. 22:34

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!