Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Milyen vitamin hiánya lehet,...

Milyen vitamin hiánya lehet, vagy csak egy "szokás"?

Figyelt kérdés

Nagyon régóta "tépkedem" a bőrt az ujjaimról. Jobbára mind a kettő hüvelykujjamról, de mostanra már a jobb kezemen a mutató és a középsőujjamról is elkezdtem leszedni.


Hogyan is néz ki pontosan?

A hüvelykujjamról a köröm mellett két oldalt az ujjpercem hosszában.

A középső ujjam: az ujjbegyemről szedtem le.

A mutató ujjam: köröm két oldalán ujjpercem hosszában.


Egészen addig tart ez míg el nem kezd vérezni utána abbahagyom. Majd mikor már begyógyul kezdem újra, de nem tudom miért.

Ez mitől lehet?


2022. ápr. 19. 19:53
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Megszokas, kenyszeresseg vagy stressz jele.

En peldaul ha nagyon stresszes vagyok, ragom a kormom, errol nem tudtam leszokni, eszre se veszem egyebkent, csak akkor, amikor mar mindegy, mert leragtam tovig.

2022. ápr. 19. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Kenyszerbetegség
2022. ápr. 19. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Nekem akkor van erre ingerem, ha kiszáradt ott a bőr. Hidratáló kézkrémmel rendszeresen kenve elmúlik. Rokonnak van hasonló, szteroidos krémet írtak fel rá, mondván hogy ez is ekcémás tünet. Az én tapasztalatom szerint a hidratáló elég.
2022. ápr. 19. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
2022. ápr. 19. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Belső feszültség levezetésére, nyugtalanságra (is) szoktak hasonlót alkalmazni, még a körömrágás ami szerintem ezzel rokon és gyakori.
2022. ápr. 19. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

4. Válaszoló

Nem hinném.

Nincs viszketés az adott területen, és igen bekövetkezik a fájdalom, nem hordok kesztyűt utálom.

2022. ápr. 19. 20:28
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

hiába "nem hinnéd" - ez nem vitaminhiány, hanem egy idegbaj-tünet. Kérj lélekgyógyász segítséget.

"addig tart ez míg el nem kezd vérezni " - tehát mielőbb keres segítséget, mielőtt valami undorító gombás fertőzést nem alakítasz ki magadnak.

1.Első lépésként gondold át: semmilyen problémád ettől nem múlik el, viszont lehet belőle + problémád.

2. mi az, ami bánt, amit úgy érzel nem vagy képes megoldani? tanulás? munkahely?

2022. ápr. 20. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

#6: kiragadtad az egyetlen irreleváns körülményt, a viszketést...


Tehát magad előtt is tagadni akarod, hogy ez pszichés probléma lenne.

Minél előbb felismered, hogy a "mélyére" kéne menni ennek (pszichológusi segítséggel), annál hamarabb eljuthatsz a gyógyuláshoz.

Ahogy a 7-es is írja, meg kell találni a belső problémádat, ami miatt ezt csinálod magaddal (önsebzés).

2022. ápr. 20. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!