Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Ha valakinek ásványi anyag...

Ha valakinek ásványi anyag hiánya van, az járhat vitaminhiánnyal is?

Figyelt kérdés

Kevés a réz cink illetve a kollagén a szervezetemben, ez azzal jár jár hogy annyira lazák az izmaim hogy a saját sújuktól kificamodnak a testrészeim, illetve nagyon erős fáradtsággal jár. Erre egy csak tüneti kezelést tudott javasolni, ( de ezt is csak tippként mondta ) mindenféle olyan dolgot kell ennem ami tele van állati eredetű zselatinnal, ( vagy amire már magamtól jöttem rá hogy pl a szotyi vagy a szója is jó mert ebben is van vagy réz vagy cink ( fejből nem tudom melyik )) ha ilyeneket eszek akkor van erőm, ha nem akkor megszólalni is alig bírok. Illetve emellett még sóhiányom is van annak ellenére hogy a vérvétel semmit sem mutatott ki ( ha nem eszek elég sót vagy sós ételeket akkor ugyan olyan tüneteim vannak mint akinek leesik a vércukra, és tuti nem az esik le mert a sima sótól is jobban leszek egy-két nyalás után ).


És mióta ez a bajom van feltűnt hogy egyre több növényre van szükségem, mert ha nem eszek akkor úgy érzem magam mint ha elvonási tüneteim lennének, nem kapok elég oxigént, reszketek és feszült, ingerlékeny vagyok. Az hogy mi teljesen mindegy, alma, meggy, répa, gyökér, körte, barack, ananász, kiwi, banán és még sorolhatnám.



2018. febr. 22. 18:49
 1/2 anonim ***** válasza:

Szerintem egy kicsit túlzásba vitted a dolgot...

Elvileg a táplálékkal is be lehet vinni a szükséges mennyiséget rézből és cinkből (meg bármi másból is), de gyakorlatilag már nem könnyű. Persze, amúgy is érdemes egészséges kajákat enni, de úgy gondolom, képtelenség úgy összeállítani egy étrendet hosszú távon, hogy abban minden benne legyen. Úgyhogy én a helyedben inkább vennék réz- és cinktablettát (utóbbi pl. van C-vitaminnal kombinálva is, úgyhogy dupla haszon).

A kollagénes kajákat is meg lehet unni, mert tényleg "csodaszer" a csontleves (már ha hosszú órákig főzik, ahogy kell), meg a kocsonya, meg a körömpörkölt, de hát nem lehet ezeken élni. Egy ismerősöm rendszeresen fogyaszt boltban kapható zselatint, próbáld ki szerintem.


Hogy más vitaminokból van-e deficited, azt csak hiánytünetek alapján lehetne valószínűsíteni, és laborvizsgálattal igazolni.

2018. febr. 22. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

A táplálékkiegészítők vagy hogy hívják őket nem érnek semmit mint ha meg sem enném, ésahogy mondod tényleg meglehet unni, sőt én több éve eszem ezeket, és már undorom van tőlük, de nem tehetek mást, ennem kell mert annyi erőm sem lenne hogy megszólaljak. Ezeket is csak tippként mondta a doki, mert azt mondta hogy a hegymászók is gumicukrot visznek magukkal, a többit hogy mi a jó, már magamtól tapasztaltam ki.


Egyébként már számtalan vizsgálatom volt, és egyik sem mutatott ki semmit, izombiopszia is csak annyit hogy izomsorvadás, de azt hogy melyik vagy milyen betegség okozza, senki sem tudja, és közben egyre rosszabb, egyre jobban elhatalmasodik, már rendes kaját szinte nem is eszek mert annyi ilyen vackot kell ennem. Ráment a szememre, nem fókuszál át automatikusan, nekem kell erőltetnem, ráment a fülemre, olyan jól hallok hogy ha a másik szobában suttognak azt is úgy hallom mint ha a fülembe mondanák, kiugrál az összes végtagom állkapocstól lábujjakig, hogy a sok fájdalom vagy a fájdalomcsillapítók miatt-e de annyira rossz a memóriám hogy lassan azt sem tudom mikor születtem.

2018. febr. 22. 19:26

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!