Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Az igaz hogy az antibiotikum...

Az igaz hogy az antibiotikum fel tud halmozódni a májban?

Figyelt kérdés

Azt tudjuk hogy milyen hatással van a bélrendszerre.

Ha magas hatóanyagtartalmú és egy hétig kell szedni, akkor valóban érdemes tisztítókúrát tartani? Ezt csak olvastam,de nem vagyok biztos abban hogy igaz. Azért mert a szerveink folyamatosan tisztítják magukat, ez a funkciójuk.

Szerintem ha fel is halmozódna valami abból a gyógyszerből,akkor májkárosodást okozna és az orvos nem írhatná fel a betegnek. Ti mit gondoltok erről?



2022. ápr. 20. 12:07
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Nem halmozódik fel és a szerveknek sem az a dolguk, hogy tisztítsák magukat (wtf?)

A paracetamolt is vígan megiszod neocitránként eladva, pedig mindenki tudja, hogy májkárosító

2022. ápr. 20. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Akkor mi a dolguk, ha nem a kiválasztás? Nyilván nem az összesre gondoltam.
2022. ápr. 20. 15:35
 3/8 A kérdező kommentje:

Minden gyógyszer túladagolása károsítja a májat és a vesét.

Ha a mellékhatásokra gondolsz, azokat azért írják bele a betegtájékoztatóba jó részletesen, hogy akik fogyaszják ne produkáljanak hipochondriás tüneteket.

2022. ápr. 20. 15:56
 4/8 anonim ***** válasza:
Nem, nem minden gyógyszer károsítja a májat és a paracetamol hatása nem mellékhatás, de te biztos jobban tudod, mint egy gyógyszerész ;)
2022. ápr. 20. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Te süket, mondom ha túl sokat szedsz belőle akkor biztosan bekövetkezik. Minden gyógyszernek van "mellékhatása" is.
2022. ápr. 20. 19:02
 6/8 anonim ***** válasza:
Hihetetlen értetlen és ostoba vagy, de további jó szórakozást itt magadban ;)
2022. ápr. 20. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 Z003 ***** válasza:

A máj tényleg tisztítja a szervezetet. Viszont nem halmozódik fel semmi. Mivel ami bekerül folyamatosan távozik a szervezetből.

Ami bekerül a májba pár óra alatt átalakításra és kiürízésre kerül.


(Mellesleg a tisztító kura nem tenne semmit. Mivel a máj ugyan azt a munkát végzi a "kura" alatt is.)

2022. ápr. 20. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Na végre, köszönöm. Én is ugyanerre gondoltam.
2022. ápr. 21. 08:05

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!