Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Tényleg kirívó, hogy 30...

Tényleg kirívó, hogy 30 évesen már tapasztalom az öregedés jeleit?

Figyelt kérdés

Valahogy középkorús az arcom kinézete. Nincs benne erő, csillogás. Ez megijeszt. Tipikus középkorú nőnek nézek ki.

Úgy tudom, hogy új izomrostot már nem tudok építeni, csak a régiek méretét növelni. A regenerálódásom is lassú. Edzésnél is, görbe esténél is, orvosi beavatkozásnál is (pl fogászat).

Krónikus betegségeim már tizenéves korom óta vannak, szívbetegség is, szóval az mindegy.

Fájdalmaim még nincsenek.


De akkor is már pár éve semmi se az igazi. Visszamennék a régi testembe.


2022. ápr. 23. 14:59
 1/9 anonim ***** válasza:
88%
Igen.
2022. ápr. 23. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Nem kirívó.Ismerek olyat,aki 35 évesen egy lepukkant 50-esnek néz ki.

Alkat,életmód.

2022. ápr. 23. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem pedig nem. Bizonyos jelei mar ekkor is megmutatkozhatnak. A parnan elnyomodott bornek tobb ido "visszaallnia". Nyilvan ebben benne van az eletvitel szerepe ugyanugy, mint a genetikai adottsagok.

Nalad bizonyosan a kronikus betegsegeidnek is van szerepe abban, h "hanyatlonak" erzed a biologiai allapotodat.

Ebbe jon bele a mentalis allapot is. Hogy mennyinek erzed magad. Ha sok mindenen kellett keresztul menned, sok megprobaltatas ert, akkor termeszetes, h faradtabbnak erzed magad.

A szemed csillogasat viszont, szerintem, visszakaphatod. Ha atprogramozod az agyad, es az ezekhez a dolgokhoz valo hozzaallasodat.

Ha kozepkorunak nezel ki, az lehet stilusbeli tevedes is. Frizura es oltozkodes is nagyban befolyasolja, h mennyinek neznek.

2022. ápr. 23. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
3-as jókat írt. Igyál sokat, hogy hidratált legyél, szedjél C vitamint, mert segíti a kollagén képződést és szàmos kedvező hatása van, és sportolj, mert fiatalon tart.
2022. ápr. 23. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

C-vitamint pont nem szedek, mert nem látom értelmét és még mindig vita van, hogy mennyi kell belőle. De multivitamint szedek kivételesen. Nem szoktam, csak magnéziumot, B-vitaminokat és időszakosan egy kevés D-vitamint.

Annyit iszom, hogy sokat kell mosdóra járni miatta.

Sportolok (habár eleget és megfelelő módon nem lehet).

2022. ápr. 23. 20:04
 6/9 anonim ***** válasza:
15%
Tehát nem teszel kb. semmit, hogy fiatalos maradj, nem szedsz C vitamint, keveset iszol, nehogy WC-re kelljen járni és alig/nem megfelelően sportolsz. Akkor miért vagy meglepődve, hogy ez meglátszik rajtad?
2022. máj. 2. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Most őszintén kérdezem! Figylemetlenül olvastad, amiket írtam, vagy gyengébb a szövegértésed vagy szimplán rosszindulatú vagy??


Ezt írtam:

"Annyit iszom, hogy sokat kell mosdóra járni miatta."

Ebből neked az jön le, hogy nem iszom eleget? Azért kell gyakran mosdóra járnom, mert sokat iszom, mert nem iszom eleget? Vagy hogyan értelmezted ezt?


"Sportolok (habár eleget és megfelelő módon nem lehet)."


Ebből neked az jött le, hogy nem sportolok? :D

Inkább arra gondoltam, hogy nem lehet eleget és megfelelő módon, mert minden sportunk mesterséges és nem alkalmas arra, hogy megadja a szervezetnek azt, amit a természetes életmód adna.



A C-vitaminról pont most volt valakinek kérdése, ajánlom figyelmedbe a válaszokat:

https://www.gyakorikerdesek.hu/egeszseg__taplalkozas__117238..

2022. máj. 2. 13:00
 8/9 anonim ***** válasza:

Off lesz, bocs.

Felolem annyi c vutamint szedsz, amennyi jol esik, de azert ne a gyakori kerdeseket jelold meg, mint hiteles forrast!

2022. máj. 2. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Nem kirívó. A tested kb 28-30 éves kortól látványosan el kezd öregedni. Csökken a kollagén termelődése is. Van pár dolog amivel segíthetsz. Arcápolás: Ha pl nagyon foltos vagy akkor arra nagyon jó a gkicolyc acid (AHA), én a gyengébb változatot próbáltam ki a drogériásat és nekem az is használ. Csak példa volt, ha ráncosodsz nagyon akkor vigyázz a napsütessel mert az alapból megszaporítja őket, ha hajlamos vagy az öregségi foltokra, májfoltokra akkor még pláne.

Hajápolás de itt nem festékre gondolok itt hanem ha pl fénytelen a hajad akkor néha csinálj hajpakolás, nekem pl rohadtul kifakult a hajam ahogy 35 lettem, de ezt másnál is észrevettem már. Válts frizurát ami fiatalossá tesz, lehet hogy rossz a fazon amit vágatsz.

Ha fested akkor lehet hogy rossz hajszínt választottál. Ahigy idősodünk a többségnek egyre rosszabbul áll a fekete haj pl és a nagyon sötétbarna. Az oliva bőrűnek kivételek szerintem mert nekik jól áll. De egy világosabbnak nem. Nem véletlenül festik a híres emberek is világosabb barnára a hajukat ahogy öregednek.

Általánosan elmondható hogy az a ruha ami 20 évesen jól állt 10 évvel később már nem valószínű hogy úgy fog rajtad állni.

Jó lenne látni hogy hogyan nézel ki, akkor jobban lehetne tanácsot adni úgyhogy ha valamelyik nem jellemző rád akkor ne vedd figyelembe.

Krónikus betegségeid miatt gyógyulhatsz nehezebben.

2022. aug. 4. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!