Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Alkoholista vagyok, és jól...

Alkoholista vagyok, és jól érzem magam, fog ez változni?

Figyelt kérdés
Jelenleg fiatal nő vagyok, még előttem a családalapítás lehetősége. Kapcsolatban élek, kívülről teljesen normális életet. Dolgozom, vannak barátaim, adott egy szép élethez minden. Viszont minden nap iszom, általában töményet is, ha már egy nap nem töményezek, meg kell erőltetnem magam. A bor az a minimum, ilyenkor abból is általában egy üveg minimum. Viszont nem leszek atom részek tőle, és jól érzem magam így. Változtatni csak az egészségem miatt tenném, emiatt viszont tudom hogy sürgősen lépnem kéne. De egyébként mentálisan tökéletesen érzem magam így. Elfog jönni az a pillanat, hogy le akarom tenni? Nem tudom egyszerűen elképzelni, hogy hazamegyek, süt a nap, kiülök a kertbe, és ne legyen ott egy üveg bor(Vagy más). És mint mondtam nem iszom magam részegre, csak kellemesen jókedvű, beszélgetősre. Meddig tartható ez az élet? És mennyire elítélendő?

2022. ápr. 25. 11:20
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
95%
Nálam 3 évnyi ivászat után romlott le annyit a szellemi és egészségi állapotom, hogy inkább be is fejeztem a bulikázást.
2022. ápr. 25. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
89%

Elfog jönni az a pillanat, hogy le akarom tenni?


El, de akkor már nem fogod tudni letenni.


Szingliként úgy teszed tönkre magad, ahogy akarod, de családalapítás így??

2022. ápr. 25. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:

"még előttem a családalapítás lehetősége"

Nem írtam, hogy most szeretnék családot alapítani. Akkor szeretnék ha sikerül eljutnom arra a pontra, hogy nem iszok.

2022. ápr. 25. 11:33
 4/17 anonim ***** válasza:
74%
3# aztán a rövid száraz időszak után bepalizol valakit, a családalapítással járó első nehézségek után újra a pohár fenekére nézel. Beszélj itt alkesz szülő gyerekével és házastársával, a félkábult tróger mit tud hozzátenni az ő életükhöz? Már most eldöntheted, hogy ezt az embert akarod-e egy gyereknek és egy partnernek a nyakába? Azt mondom neked, menj el AA-ba (anonim alkoholisták önsegítő csoportja), hátha egyenesbe tudsz még jönni.
2022. ápr. 25. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
73%
Azt nem írtad, hogy mióta megy ez nálad. Írtad, hogy kapcsolatban élsz, a párod mit szól hozzá? Hányan tudják a családod, barátaid közül? Mindenki előtt vállalod, hogy alkoholista vagy, vagy inkább zugivó? Nem hiszem, hogy akár családod, barátaid, vagy párodtól pozitív visszajelzések lennének az alkoholizmusoddal kapcsolatban. Ha pedig nem vállalod mindenki előtt, akkor mégse érzed magad teljesen jól így. Annyit tudok mondani, hogy az alkohol rendszeres fogyasztása, főleg ilyen mennyiségben, nagyon károsít mindent. Lehet, hogy pár év múlva abbahagyod, aztán 10 év múlva nem fogod tudni, hogy mitől van bajod... annyit mondok, hogy májátültetésre nagyon hohsszú a várólista.
2022. ápr. 25. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
81%

még kéne keresned az okát, meg azt is, hogy mi az, amitől még jól érzed magad.

sport pl. jót tenne

2022. ápr. 25. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
81%
Az fog hamarabb eljönni, hogy akkor is szarul leszel, ha iszol, ezt hívják toleranciának. Ekkor már nem leszel toppon mentálisan, és látszani is fog rajtad, hogy vmi nem oké. Ha megpróbálod letenni a piát, akkor hatványozottan szarul leszel. Addiktológián le tudnak szedni róla, de nem lesz túl szórakoztató. A magyarázkodás, mentegetőzés már most is jól látszik, de fölösleges, mivel alkoholista vagy. Mennyire elítélendő? Engem spec nem zavar, nem vagy se rokonom, se ismerősöm. Családot inkább ne, és férfi sorstársaimat is kíméld meg, ha lehet. Társat, gyereket majd akkor ha már 3 éve tiszta vagy. Sok sikert a leszokáshoz, és kitartás!
2022. ápr. 25. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem az már egy jó út ,ha tudod függőségben szenvedsz. Az, hogy nem akarsz rajta változtatni max. addig fog menni míg egyéb, más durvább tünetekkel, betegségekkel párosul. Egyébként a társaságod mit szól ehhez vagy ők is partnerek ebben? Biztos van valami oka, hogy a pohárért nyúlsz, de sosem késő segítséget kérni. Ha tudod mielőbb tedd meg! Kitartás!
2022. ápr. 25. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 Phoney ***** válasza:
75%

Ez csak fiatalabban, illetve egy ideig működik ilyen jól. Utána el fog jönni a nap, amikor(tól) le akarod tenni, de továbbra sem fogod tudni elképzelni, hogy józan legyél esténként, és ez lesz benne a legrosszabb. Az a legalattomosabb az alkoholizmusban, hogy csak akkor kezdi kínozni az embert, amikor már nem, vagy igen nehezen tudja abbahagyni, mert egészen kényszeressé vált az ivás, és nem ő dönti el, hogy iszik-e.


Valszeg nem az egészséged lesz az első gondod, hanem egyre másnaposabb, beszűkültebb, kedvetlenebb, érzelmileg sekélyesebb leszel tőle, egyre szarabb lesz napközben józannak lenni, mások szemében pedig valszeg egyre rosszabb társaság leszel. Egy idő után hízni is elkezdesz tőle, ha most még nem. Ittasan sem fogod magad ugyanilyen jól érezni, egyesek ilyenkor egyre többet kezdenek inni, és aki nem tudja többé elérni vele az eufóriát, annak jobb híján az lesz a cél, hogy kiüsse magát. (De tény, hogy nem minden alkoholista jut ide. Van, aki ittasan mindig jól érzi magát – feltéve, hogy nem iszik reggeltől estig –, ezért nem kell egyre többet innia, de józanon neki is egyre rosszabb, ő is egyre nyomorultabb.)

2022. ápr. 26. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:
Köszönöm utolsó, ezt nagyon jól megfogalmaztad! Talán így, hogy leírtad, pár dologban már magamra is ismerek. Remélem tudok változtatni hamarosan!
2022. ápr. 27. 10:21
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!