Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Ha már fiatalon gyógyszereket...

Ha már fiatalon gyógyszereket kell szednem, az mennyiben befolyásolja az élettartamot, életkilátásokat?

Figyelt kérdés

Egészségtudatos, rendszeresen sportoló nő vagyok.


Refluxra és koleszterinre kell gyógyszert szednem.


2022. máj. 2. 09:53
 1/7 anonim ***** válasza:
26%
Mindkettő diétával orvosolható, ráadásul a refluxra csak 2-3 hónapos kúrát szabad, a koleszterinre pedig megoszlanak a vélemények, szerencsére az én háziorvosom csak 8 felett ad gyógyszert.
2022. máj. 2. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
82%
Szerintem amennyiben nem hanyagolod el a problémáidat, és amúgy meg törekedsz az egészséges életmódra, nem hiszem, hogy sokban befolyásolná.
2022. máj. 2. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Olyan típusú refluxom van, amikor a gyomorszáj nem záródik. Fekélyt okozott.


Salátán élek némi lassan felszívódó szénhidráttal és hallal, 21-es BMI, jó testzsír. Minden orvosom azt mondja, hogy genetikai lesz ez, pláne a jó triglicerid mellett.

2022. máj. 2. 10:15
 4/7 anonim ***** válasza:
Pláne ha fekélyed van nem értem miért nem PPI-t kaptál.
2022. máj. 2. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
PPI-t kaptam.
2022. máj. 2. 10:25
 6/7 A kérdező kommentje:
Amúgy 1-es, a 8-as koleszterin az kegyetlen durva, ugyan laikus vagyok, de érzésem szerint akkor már teljesen tönkre vannak az erek akár egy 24 éves esetén is.
2022. máj. 2. 12:12
 7/7 anonim ***** válasza:
Koleszterinből a májad naponta 4 grammot termel, ha csak salátán élsz, és nem viszed be a kellő mennyiséget a táplálékkal. Én nem a koleszterintől félnék, hanem az egyoldalú étrend hatására 10 év alatt kialakuló hiánybetegségektől. Ezt már évszázadok óta tudjuk, hogy változatos étrenden kell élnünk.
2022. máj. 5. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!