Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Szed valaki sztatint? Tapaszta...

Szed valaki sztatint? Tapasztalsz mellékhatásokat?

Figyelt kérdés
2022. máj. 2. 20:59
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:

Követem....

Magas a kolesterinem, valszeg szednem kell.

2022. máj. 2. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
Én nem, több közeli rokonom szedi/szedte, mindenki mellékhatás nélkül.
2022. máj. 2. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 A kérdező kommentje:

Nekem ma mondta egy orvos (mondjuk ő nem az én belgyógyászom, de ő is belgyógyász is), hogy mindenképp fogok kapni és kérjek nyaki ér ultrahangot is.


Évek óta növekedett, már 19 éves koromban is 5,1 volt, persze már kb. 2 egésszel több azóta.


Tavaly nyár óta kőkemény diétát tartok, de nem sovány húsosat, hanem húsmenteset, tejmenteset, tojásmenteset. Az össz pár tizedet csökkent, a rossz pedig 1 tizedet (!!!) csökkent.

2022. máj. 2. 21:19
 4/27 A kérdező kommentje:
Első, neked mekkora az érték?
2022. máj. 2. 21:19
 5/27 anonim ***** válasza:
A diéta minimálisan csökkenti csak (kb. 10%), a diétával a trigliceridre lehet látványosabban hatni. Ha nem vagyok indiszkrét, hány éves vagy, milyen alapbetegségeid vannak és mennyi a rossz koleszterined?
2022. máj. 2. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 A kérdező kommentje:

A trigliceridem esett is szépen.


A rossz nem csökkent 10%-ot sem. 4,2-ről 4,1-re csökkent.


Az én belgyógyászom nagyon biztatott, illetve a dieteikus és a vért vevő nővér is mondták, hogy az övék csökkent.

Mondjuk a többi ember, a többi orvosommal kezdve a patikuson át a távoli rokonig közölte, hogy nekik meg nem segített a diéta.

2022. máj. 2. 21:27
 7/27 anonim ***** válasza:
100%
Sajnos így igaz, mert a koleszterinszintet döntően genetikai tényezők befolyásolják. Jó hír, hogy a sztatinok sokat vizsgált, biztonságos gyógyszerek.
2022. máj. 2. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 A kérdező kommentje:

Lelkileg nehéz feldolgozni, hogy vékony, sportos, egészségesen élő emberként így jártam, de ez van. :(


Illetve így bitang nehéz lesz folytatni az egészséges táplálkozást és a leginkább talán azért, mert (legalábbis Magyarországon) nem túl kelendő és elfogadott. Az ismerőseim, családom ferde szemmel néznek rám és aggódnak értem, a kajáldákban meg alig van egészséges étel. Pedig tradícionális magyar ételek sincsenek, csak annyi, hogy túlsúlyban a hús és a rántott ételek, a vegetáriánus kaja tuti rántott valami, vegán pedig nincs is és nemhogy barnarizs, bulgur, édesburgonya nincs köretként, hanem jó, ha párolt zöldség van. Ezek nekem pl mind fájó pontok. Ahogy az is, hogy se vegán, se halas szendvics és a szendvicsek tuti fehérlisztből készültek.

2022. máj. 2. 21:42
 9/27 A kérdező kommentje:

Persze ugyanakkor örülök, hogy van ez a csábító lehetőség ezzel az egészségügyi szolgáltatóval és annak is, hogy leküzdöttem az orvosi diagnózisoktól való félelmemet és elmentem kb. évente egy vérvételre, így időben kiderült a baj egy fiatalkori stroke, infarktus vagy az ereim tönkremenetele előtt. Szóval abszolút látom a jó oldalát a dolognak, csak nehéz szembenézni azzal, hogy nem vagyok egészséges és gyógyszereket kell szednem (másra is kell sajnos). Majd nyilván túl leszek ezen is.


Még örülnék mások tapasztalatainak is! :)

Az eddigi válaszok meg megnyugtatóak.

2022. máj. 2. 21:50
 10/27 anonim ***** válasza:
#4: 8 fölött. ☹ mindez úgy, hogy 172 cm 60 kg vagyok 50+ evesen, minden nap sportolok, egeszsegesen étkezem...
2022. máj. 2. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!