Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Pfizer mellékhatások vagy más?

Pfizer mellékhatások vagy más?

Figyelt kérdés

Január közepén kaptam a 3. pfizer oltásomat. Rá 3 napra láz, nehézlégzés, nyelési nehézségek. Orvos torokgyulladást állapított meg, ami viszonylag hamar véget is ért. Viszont Január végén visszatért a nehézlégzés és párosult mellé erős szívdobogás is és volt 1 nap amikor szédültem is. 3 héttel ezelőtt voltam kardiológusnál, ahol mindent rendben találtak, igaz az ekg-m nem volt teljesen tökéletes de mivel a 24 órás holter normális értékeket mutatott, az izgalomnak tudták be. Vérvételen mindent rendben találtak és kimutatták hogy lezajlott egy fertőzés. Ezután szinte teljesen elmúlt a nehézlégzés, viszont mellkasi fájdalmat, nyomást vagy enyhe, nagyon rövid ideig tartó szúrást éreztem a mellkasomon. Jobb,bal oldalt, középen és még lejjebb is. Ez többnyire ülő vagy fekvő pozícióban jött rám. Ez nagyjábol elmúlt 3 nappal ezelőtt, viszont ismét visszatért a nehézlégzés (nem olyan durva mibt egy hónapja), enyhe bal oldali hát fájdalommal. Véroxigén szint 95-99 ig volt mindenhol. Az lenne igazából a kérdésem, hogy ilyenkor mi a teendő? Mellkas röntgen, vagy valami más? Mert néha nagyon idegesít hogy egyszerűen nem tudom mi a problémám.


17/F



2022. febr. 28. 17:25
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
38%
A véredből meg tudták állapítani, hogy milyen fertőzésed volt? Mert inkább annak lehet köze a dologhoz, mint az oltásnak.
2022. febr. 28. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
26%

Ki kell vizsgálni, de az alapellátásnak pont ez a dolga, hogy erre válaszoljon, úgyhogy háziorvos. Egyébként kardiológiai hatáskörnek tűnik, lehet meg kéne ismételni azt a Holtert. Ultrahang volt?

A tüneteidnek nem sok köze van a Pfizerhez, mivel írtad is, hogy volt egy lezajlott fertőzésed. Lehetnek annak az utóhatásai a tüneteid, de azért jó lenne ránézni.

2022. febr. 28. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Hát a háziorvosom a laborvizsgálat eredményei alapján mondta ezt. Szerinte lehetett egy légúti gyulladás de akár covid is, bár nem sokkal az oltás után voltam pcr teszten és negatív lett.
2022. febr. 28. 17:36
 4/13 anonim ***** válasza:
49%
Vagy pániktünetek. Az első két oltás után nem volt semmi bajod?
2022. febr. 28. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Volt ultrahang is, az rendben volt szinte, "kissé hypertrophias bal kamra" , ezt vették észre, ez nem tudom gond-e
2022. febr. 28. 17:40
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
Sportoló vagy?
2022. febr. 28. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Első két oltásom nyáron volt, és semmilyen problémám nem volt tőle. Az viszont igaz, hogy ezeket a tüneteket akkor érzékelem igazán, amikor egyedül vagyok, majd erre ráizgulok és attól nem lesz jobb. Például iskolában alig vagy szinte egyáltalán nem érzem.
2022. febr. 28. 17:42
 8/13 A kérdező kommentje:
Nem vagyok verseny sportoló, korábban lejártam edzőterembe néha, de azt most orvosi javaslatra abbahagytam.
2022. febr. 28. 17:43
 9/13 anonim ***** válasza:
Akkor tényleg gyanús hogy pánik.
2022. febr. 28. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
Lehet hogy pánik és pont ezért szeretnék mellkas röntgent, hogy nem-e valami más. Az orvos említette még a post covidot, amihez elégge hasonló tüneteim voltak/vannak. Meg ebben az a fura hogy szinte egy hétig nem volt semmi, most pedig ismét előjött, igaz nem olyan durva mint korábban.
2022. febr. 28. 17:49
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!