Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Fekete széklet mit jelent?

Fekete széklet mit jelent?

Figyelt kérdés
Az utóbbi időben észrevettem, hogy sokkal sötétebb színű lett a székletem, van hogy teljesen fekete is. Általában annak ellenére, hogy fekete széklet, minden más teljesen normális. Tehát nem hasmenésszerű, hanem teljesen normális állagú, csak tiszta fekete. Ez akkor is jelentheti azt, hogy vérzés van valahol? Illetve a napokban megyek vérvételre, ott az eredményen látható lesz, ha tényleg vérzésem van valahol?

2022. máj. 4. 09:30
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Lehet egy lassan szivárgó gyomorvérzés is akár.
2022. máj. 4. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
78%

Orvos megmondja, de szerintem biztos, hogy vagy gyomor- vagy bélvérzés. A sötét színt a belekben megalvadt vér okozza. Mielőbb kezeltesd magad.

Szereted a savanyúságot az ételekben? Szedsz acetilszalicilsavat tartalmazó gyógyszert? Ezek is kiválthatják a vérzést.

2022. máj. 4. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Nem szedsz véletlenül vasat? Az is feketére színezi.
2022. máj. 4. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Tényleg, a vas szedése is okozhatja.
2022. máj. 4. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Nem szedek se vasat, se semmilyen gyógyszert. Nem ettem semmi olyasmit, ami feketére tudná színezni a székletemet szerintem. Annyi még van, hogy pár hónapja gastritis erosivát diagnosztizáltak nálam, de arra felírt az orvos egy gyógyszert, ami szedtem is végig és azóta már elmúltak a tüneteim. Utána meg megjelent ez a sötétebb széklet.
2022. máj. 4. 18:30
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Menj orvoshoz, mert ez orvos után kiáltó eset.
2022. máj. 4. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 after stroke ***** válasza:
Ha egyszeri, elszigetelt esetről van szó, akkor fátylat rá! Ha folyamatosan fennáll, akkor viszont orvoshoz mielőbb!
2022. máj. 8. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!