Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Kinek van receptírási joga?

Kinek van receptírási joga?

Figyelt kérdés

Egy rezidensnek már van? Bármit felírhat bárkinek? vagy hogy van ez?

mi ez a pro familia dolog?


A gyógyszerész is írhat fel receptet magának vagy családtagnak, vagy ők hiába vannak ott, nem vehet el receptes gyógyszert csak ha feliratja egy orvossal?



2022. máj. 14. 18:31
 1/8 anonim ***** válasza:
83%
Orvosnak.
2022. máj. 14. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Ezzel nem lettem sokkal előrébb :)
2022. máj. 14. 18:53
 3/8 anonim ***** válasza:
0%

Miért nem?

Sem a rezidens, sem a gyógyszerész nem orvos.

2022. máj. 14. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Hát azért mert a rezidens például orvos
2022. máj. 14. 19:10
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

A rezidens orvos… mégis mi más lenne? Vannak gyógyszerek, amiket csak szakorvos írhat, és van olyan, amit nem szakorvos is. A pro familia receptet családtagnak lehet írni.

Gyógyszerészeket nem tudom.

2022. máj. 14. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
A gyógyszerész, orvos, állatorvos saját magának és közvetlen hozzátartozóinak recept nélkül megvehet néhány kivételtől eltekintve (altató, nyugtató) bármilyen vényköteles szert. Ehhez csak a végzettségét kell igazolnia. Receptet gyógyszerész nem írhat.
2022. máj. 17. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Tehát a gyógyszerész nem írhat receptet de bármilyen gyógyszert kihozhat, ez kb. ugyan az nem?

Jó elvileg másnak nem írhat, de most kihozza papíron magának aztán oda adja a haverjának vagy az anyukájának ha kell.

(nem sajnálom tőlük meg semmi ilyesmi csak próbálom megérteni)

2022. máj. 17. 17:52
 8/8 anonim ***** válasza:

Hallod kérdező , te mit nem értesz ezen? Komolyan, vagy három kérdést is kiírtál már .

Negyedéves orvostanhallgató vagyok ,2 nap múlva megyek gyógyszertanból szigorlatozni. Annyi jegyzetem van ebből , amibe a Biblia kétszer beleférne . Hidd el, hogy elég mélyen meg kell ezt nekünk tanulni+ ott vannak a klinikumi tárgyak is, ahol még bővebben tanulunk az indikációkról/ kontraindikációkról. Vannak mérgek( most már nem ez a pontos nevük ), kábítószerek ( morfin—> 15 napra szakorvos rendelheti maximum, házi orvos hosszabb távra is), csak adott szakvizsgával rendelkező orvos által rendelhető gyógyszerek, ezeket nyilván nem lehet pro familia receptre felírni . Egy fogamzásgátlót vagy NSAID-ot simán lehet teljes árra.

2022. máj. 17. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!