Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Hajnali kelés hátfájással, mi...

Trestantin kérdése:

Hajnali kelés hátfájással, mi lehet az oka?

Figyelt kérdés

Üdv!


Már 3. napja tapasztalom, hogy hátam fájdalma miatt fel kell kelnem az alvásból.

Pontosabban a hátam alsó közép/alsó szakaszánál érzem a fájdalmat, ami az alvási póz közben egyre jobban erősödik. Felkelek, majd ez egy kb 10-30 percet ülést követően fokozatosan elmúlik és nap közben enyhébben, de továbbra is érződik.


Ami számomra érdekes, hogy a jelenség mindig hajnal 5 és fél 6 között történik, független attól, mikor fekszek le.


A napokban nem emeltem nehezet, nem húztam, vagy erőltettem meg a hátam és nem is az izomnál érzem a fájdalmat, illetve a hasamat megnyomkodva sem érzek semmit.

Nincs probléma a hajolással, guggolással, oldalrafordulással sem.


Valaki tapasztalt már hasonlót?

Lehetséges valamiféle izületi, esetleg neurológiai betegség?



Párom édesanyja a szomszéd házban lakik és pozitív lett koronavírusra.

Én nem érzem a tipikus tüneteket, amit a vírus okozhat, de kb akkor kezdődött a fent leírt. Lehet az omikron mellékhatása?


Köszönöm a válaszokat!



#alvási zavar #gerinfájdalom
2022. máj. 16. 06:25
 1/5 Ypszilon1980 ***** válasza:
Nem hinném, mert nekem már évek óta így van. Néha semmi nincs, néha erre ébredek, nem tudok aludni, de nekem is csak éjszaka van, ha nappal alszok sosincs ilyen probléma. Magyarázatot én sem tudok.
2022. máj. 16. 06:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
nem írtad hogy nő vagy férfi vagy. de nekem pl. mielőtt megjön, gyakran van ilyen, hogy sehogy sem jó feküdni, mert megfájdul a derekam reggelre. igaz, napközben semmi baja, csak ha többet fekszek, hiába vagyok fáradt, aludnék még, de emiatt nem megy...
2022. máj. 16. 06:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Férfi vagyok.


Kiegészítés még, ülő munkát végzek, de 10 év alatt nem történt még ilyen.

2022. máj. 16. 07:06
 4/5 anonim ***** válasza:
Lehet gerinc porckorong érintettség vagy az ileosacrális izület (reumás) fájdalma.
2022. máj. 16. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Ezt hívják merevségnek, de lehet degeneratív elváltozás a gerincben.
2022. máj. 16. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!