Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Napi 1x-szeri kötés hogy van?

Napi 1x-szeri kötés hogy van?

Figyelt kérdés
Kaptam egy folyékony gyógyszert, amit napi kétszer kell a pamacsra önteni, és le tisztítani a sebet. Meg egy krémet ami napi 1x-szeri kötéssel van írva. De ha reggel fel rakom kötést amire krém van kenve, akkor második tisztításhoz le kell venni, és le mosni, majd seb tisztítás és újra vissza tenni? Siettek orvosnál mert zárás előtt jutottam oda 10 perccel, és már nem volt időm vissza kérdezni, és most nem tudom el dönteni, melyik a helyes.

2021. aug. 7. 20:01
 1/2 anonim ***** válasza:

A délutáni/esti cserénél használd a krémet.

De használhatod mindkét kötéscsere után is.

2021. aug. 7. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 Ypszilon1980 ***** válasza:
Minden egyes kötéscserénél le kell tisztítani a sebet, ha van erre megfelelő szered otthon. A kötésnek az a lényege, hogy amennyire lehet steril legyen, vagy minél kevesebb szennyeződés érje, krémet ha azt mondták egyszer elég, akkor egyszer kend rá a kötésre. Ha már leszedted a kötést, akkor azt ne rakd vissza, csak újat. Most ha jól értelmeztem a kérdést, akkor az az, hogy a kötést egyszer kened be krémmel és ugyanazt rakod vissza a második kötésnél? Ezt szerintem te sem gondoltad komolyan.
2021. aug. 8. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!