Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Irodai fejfájás? Mitől lehet?

Irodai fejfájás? Mitől lehet?

Figyelt kérdés

5 órában vagyok egy irodában délután.

A 3. óra után nagyon elkezd fájni a fejem. A hazaúton a legrosszabb, kétoldalú nyíllaló fájdalom. Mintha őlnének olyan... Borzasztó. Ilyenkor a tarkom, a hátam is nagyon fáj.

Fejfájás csillapító kicsit segít, de egyre kevesebbet.

A monitort nézem, de nem vagyok távollátó. (Messzire látásban viszont valóban rossz a szemem.)


Mitől lehet?


2022. máj. 17. 01:46
 1/8 A kérdező kommentje:
A neonvilágítást kihagytam.. Közvetlenül a monitor felett van.
2022. máj. 17. 01:46
 2/8 anonim ***** válasza:
Első körben próbáld meg lecsavarni a monitor fényerejét, hogy segít-e.
2022. máj. 17. 02:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Lehet akár attól, hogy stresszelsz a munka miatt, de én első körben szemészetre mennék.
2022. máj. 17. 02:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
65%

Rossz fejtartás, nyaki izmok merevsége...

Van egy könyv, ahol az ilyen problémákat veszik sorra: "Asztalhoz kötve" a címe.

2022. máj. 17. 03:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
65%

Légkondicionálás, rossz test tartás, monitor fénye, kék fény, dehidratáció, stressz, ezer másik dolog lehet még.


Elsősorban monitor fényerejét vedd lejebb és óránként mozgasd át a nyakad. Figyelj arra, hogy ne tartsd magad feszesen amikor a gép előtt ülsz.


Sok sikert!

2022. máj. 17. 03:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Kékfényszűrő szemüveget szerezz be. Gamer vagy monitor szemüvegként is megtalálod őket, nekem sokat segít. Ez valamennyire a Neo világítás rossz hatását is kompenzálja.

Esetleg tarts levegőző szüneteket, sétálj picit minden órában. És igyál meg munka közben fél egy liter vizet

2022. máj. 17. 04:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Neont kapcsold ki, minek az. Megbolondul a retinád. Az is lehet kevés hz-en frissít a monitor, de az a régi vga monitorokra volt jellemző. LCD esetében elég a 60 hz, de felveheted 70-85-re, jobb lesz a szemednek. Vagy a légkondit nem bírod.
2022. máj. 17. 05:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Szellőztetés van abban az irodában?
2022. máj. 17. 05:23
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!