Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » A nyelőcsőben meg tud akadni...

A nyelőcsőben meg tud akadni az antibiotikum? SOS

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Antibiotikumot szedek, A 14-ből még 4 tabletta van vissza. Annyit tudni kell, hogy nagyon nehezen tudom lenyelni a gyógyszereket, félek a fulladástól, félrenyeléstől és ezt az antibiotikumot (Augmentin Duo) is félbe törve veszem be de így is mindig nehezen megy, össze-vissza csapódik a torkomba miközben lenyelem. Ma reggel kb. fél órája volt az első eset, hogy rendesen megakadt a torkomban. Lenyeltem de megállt valahol bal oldalt lent, mélyebben a torkomban és hiába ittam rá a vizet, döntöttem folyamatosan jobbra a fejem, h kilendüljön onnan,nem mozdult..teljes pánik jött rám és gyorsan ráhúztam egy szénsavas üveg vízre utána azt hiszem lement, ettem zsemlét is rá. Viszont azóta is rosszul érzem magam, nem tudom, hogy lehet-e hogy a nyelőcsőben megállt valahol félúton? A légútban biztos nincsen, mert tudok lélegezni, de még mindig mintha halványan éreznék valamit ott bal oldalon amikor nyelek és rossz a közérzetem..

Van okom aggódni?



2022. máj. 17. 08:29
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Nem fogsz megfulladni tőle de nyugodtan rágd össze, én is így vettem be világ életemben minden gyógyszert és mégis itt vagyok egészségesen.
2022. máj. 17. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm.. ezt a gyógyszert sajnos nem lehet szétrágni, csak a törővonala mentén két részre törni. De még így is nagy :(
2022. máj. 17. 08:37
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Én is nehezen nyelem le a nagy gyógyszereket. Nekem az vált be, hogy egy falat kenyeret megrágok, azzal együtt nyelem le. Simán lecsúszik a legnagyobb tabletta is.
2022. máj. 17. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
Egyébként a legtöbbször amikor úgy érzed elakad, nem akad el, csak megnyomja a nyelőcsöved, ami miatt egy darabig azon a ponton "fáj". Ilyenkor olyan érzés, mintha a gyógyszer ott lenne, de nyilván nincs, lemegy az.
2022. máj. 17. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!