Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Baj ha több gyógyszert veszek be?

Baj ha több gyógyszert veszek be?

Figyelt kérdés

Felírtak nekem egy pattanás-elleni “antibiotikumot”. Azért idézőjel, mert nem igazi, kevesebb hatóanyag van benne, mert a doktornő úgy gondolta nem jó ötlet normális gyógyszert felírni, hiszen még fiatal vagyok a magam 22 évével… mindegy a lényeg, hogy egy 50mg-mos gyógyszerből kettőt szedek. Rá van írva a betegtájékoztatóra, hogy bizonyos kúrák estén akár 150mgot is belehet szedni.


Tudom nem szabad, de lehet többet bevenni, a túladagolás veszélye nélkül?



2022. máj. 11. 20:57
 1/4 anonim ***** válasza:
Ha az van ráírva, hogy 150-et lehet, akkor 150-et lehet. De az neked mért jó? Azt hiszed, attól jobban gyógyulsz és az orvos direkt nem akar meggyógyítani?
2022. máj. 11. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 Z003 ***** válasza:

Hát ha úgy gondolod hogy, jobban értesz ehhez mint egy szakember aki valószínűleg több mint 8 évig tanulta ezt egyetemen, kiérdemelte a doktori címet. Valamint ismerve a doktorok átlag életkorát valószínűleg több év munkatapasztalata is van mint ahány te évet éltél, akkor nyugodtan.


De, amúgy nem ajánlott eltérni a dogtor utasításától, ha nem vagy vele elégedett akkor kérdezd meg az orvosod hogy nem tudna e más dózist ajánlani.

2022. máj. 11. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Baj. Az orvos nem viccből mondta, hogy mennyit kell szedni. Annyit kell. Nem többet, nem kevesebbet.
2022. máj. 11. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Jobban tudnánk segíteni ha leírnád hogy mi a gyógyszer amit kaptál.
2022. máj. 12. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!