Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Plazmaadók! Ti hogy bírjátok...

Plazmaadók! Ti hogy bírjátok ki, hogy ne vizeljétek össze magatokat a hatalmas mennyiségű folyadéktól, amit magatokba kell tölteni?

Figyelt kérdés

Legutóbb nem találták a vénám, pedig jó sokat ittam, alig bírtam ki, hogy a Plazma Ponthoz vezető kb. 20 perces séta alatt össze ne hugyozzam magam. :/

Mondjuk az is lehet, hogy csak kifogtam egy balf aszt. Évente többször is csináltatok vérképet, ott sosincs gond azzal, hogy megtalálják a vénám. A Plazma Pontban meg már a legelső alkalommal, amikor csak vért vesznek, is balf aszkodtak, a csaj meg, akit végül odahívtak, nem értette, hogy mi votl a gond, mert ő meg simán megtalálta.



2022. máj. 17. 09:46
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Én amúgy is megiszok naponta kb. 3 liter vizet, úgyhogy ez nálam nem számít hatalmas mennyiségű folyadéknak. Elmegyek indulás előtt wc-re, aztán mégegyszer a Plazma Pontban (vagy plazmaadás előtt, vagy utána, attól függ hogy jön rám) és ennyi.

Én sosem tapasztaltam, hogy bénáztak volna a szúrással, valószínűleg kezdőt fogtál ki vagy épp rossz napja volt a csajnak.

2022. máj. 17. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

A "jó sok" mennyit jelent pontosan?

És egyébként mennyit iszol?

2022. máj. 17. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Mivel több éve vagyok donor, itt egy nálam bevált ötlet.

Előző nap iszom elosztva kb 4-4,5 litert. A ferezis napján már előtt csak kb fél - egy litert.

Így optimálisan kb 32-36 perc alatt lejön a 850 ml a fereziskor.És nem kell végigtáncolni az utat sem :)

De volt olyan is, hogy reggel ittam 4 dl teát, elmentem délelőtt ferezisre és a székbe ülés előtt ittam egy pohár vizet. Így is lejött időben a mennyiség és nem volt sürgetés :)

2022. máj. 19. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Nem szabad hirtelen sokat meginni, folyamatosan kell kevesebbet, meg előtte nap kb 3 litert vagy többet, akkor nem egyszerre akar majd kijönni. Meg el kell menni wcre a szúrás előtt, már amikor hívnának be.

Persze így is lehet gond, nekem is volt hogy alig bírtam ki a végéig, meg volt hogy le kellett állítatnom mert nem bírtam volna, vagy hogy annyit ittam a buszon odafele hogy le kellett előbb szállnom :)

2022. máj. 25. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!