Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Normális idegrendszeri válaszr...

Normális idegrendszeri válaszreakció, hogy idegességre nagyon alacsony lesz a pulzus? Miért van többféle stresszreakció?

Figyelt kérdés

Van olyan idegesség, ami totál étvágytalanságot okoz nálam enyhe hányingerrel, de van olyan, ami miatt zabálok.



Az olyan orvosi vizsgálatokon, viziteken, amelyeknek tétje van, mindig 140/85 körüli a vérnyomásom. Alapból pedig 100/65 körüli, sőt, néha alatta, néha, főleg melegben tüneteket is okoz.


Most nagyon stresszelek egy bizonyos dolog miatt. Megmértem a vérnyomásomat, kíváncsi voltam, itthon mennyire megy fel ilyenkor. 115/75, a pulzus pedig 47. Azóta volt 45 is.

Amúgy ez kb az ébredési pulzusom, napközben 55-70 közötti.


Máskor is ment le a pulzusom idegeskedéstől. Viszont nem mindig, van, amikor magasabb lesz vagy nem változik, csak pl csak inni tudok az idegességtől, vagy esetleg azt sem.


Mitől függ a szervezet ilyen módú reakciója?


2022. máj. 20. 11:44
 1/9 anonim ***** válasza:
Azt én se tudom, hogy mitől függ, de mindenki máshogy reagál. Valaki zabál ha stresszes, más meg egy falatot se tud enni és lefogy. Stressznél leeső vérnyomástól el is lehet ájulni amúgy. Ez inkább nőkre jellemző, de ezt se tudom miért van így.
2022. máj. 20. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Nekem stressztől nő a vérnyomásom vagy marad, nyugalomban alacsony.

A pulzusom alacsony stressztől, 50 alatti. Néha. Máskor meg nem.


"Valaki zabál ha stresszes, más meg egy falatot se tud enni és lefogy."


Én egyszerre vagyok ez a kettő.

Tavaly 70 kg voltam 26-os BMI-vel, most 55 kg 21-essel. Idegesség miatt (bár az én érdemem lenne a fogyás).

Máskor meg zabálok.

2022. máj. 20. 12:03
 3/9 anonim ***** válasza:
Szia , velem pont ez van! És nem tudják az okát , vagy magas vagy alacsony , nekem halál félelmet okoz , az értékeim megeggyeznek a tieddel.
2022. máj. 21. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Na azért a halálfélelemtől nagyon messze vagyok.... 47-es pulzusba nem fogok belehalni, vagy nem most. :D
2022. máj. 21. 14:16
 5/9 anonim ***** válasza:
Jó de ezek napközbeni értékek , sportolsz ?
2022. máj. 27. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Most milyen a pulzusod , változik napról napra?
2022. máj. 30. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Ezt mióta figyelted meg magadon , például alvás közben mennyi ?
2022. jún. 2. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Írnál részletesen arról , milyen gyorsan következik be , mennyi ideig marad úgy stb ?
2022. jún. 3. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Nekem azt mondta egy pszivhiáter hogy ez lehetetlen - ilyen nincs.
2022. júl. 16. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!