Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Jól tettem, hogy akkor mentőt...

Jól tettem, hogy akkor mentőt hívtam?

Figyelt kérdés

Ez már egy pár éves sztori, de sokszor eszembe jut és soha nem tudom eldönteni, hogy jól tettem-e, hogy mentőt hívtam.


Még pár éve, kb 17 éves lehettem 4-5 haverommal együtt el akartunk menni közösen moziba. Egy parkolóban találkoztunk és onnan indultunk volna a mozi felé. Ahogy ott beszélgettünk észrevettünk egy idős nőt, aki nagyon furcsán botorkált az út túloldalán. Először nem gondoltunk sokat róla, azt hittük biztosan csak nehezen tud járni. Aztán megpróbált átkelni az úttesten, ahol elesett. Megpróbált felkelni és megint elesett, utána is csak négykézlábra tudott csak felállni. Két haverom oda is ment hozzá, hogy segítsenek, megkérdezték mi a baja, felsegítették. A néni segítség nélkül nem is tudott megállni és semmilyen kérdésre nem adott értelmes választ, mindig csak annyit mondott, hogy "Nem tudom, én csak..", de ennél tovább nem jutott a mondatban. Bármit kérdeztünk mindenre ez volt a válasz, közben meg folyton fel akart borulni, ezért szorosan kellett fogni is. Végül lefektettük egy padra. Utána elkezdtünk vitatkozni, hogy kéne-e hozzá mentőt hívni. A haverjaim többsége azt mondta, hogy ne hívjunk, biztos csak részeg a néni, majd kipiheni magát a padon. Végül én egy másik barátom unszolására úgy döntöttem azért kihívom a mentőket. Elmondtam nekik mindent, amit tudtam és megmondtam, hogy a néni itt fekszik a parkoló egyik szélén egy padon. Utána nem vártuk meg a mentőt, mert a többiek nem akarták, mert lekéstük volna a filmet, így is már késésben voltunk. Mondjuk a legközelebbi mentőállomás kb 5 perc sétára volt onnan, tehát elvileg gyorsan kiértek hozzá a mentők. De miután nem vártuk meg őket, így nem tudom mi lett vele.


Szerintetek ebben a helyzetben jól döntöttem, hogy mentőt hívtam? Vagy ott kellett volna hagyni a nénit a padon, ahogy néhány haverom javasolta?



2022. máj. 23. 13:12
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem nagyon jó, hogy mentőt hívtál. Kár, hogy nem tudtátok megvárni, mert így sosem fogod megtudni, mi baja volt, és nem lesz levonható tanulság.
2022. máj. 23. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Jól tetted. Bármi baja lehetett. Nem szabad ítélkezni. Akár a vérnyomása, a vércukorszintje is lezuhanhatott.
2022. máj. 23. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Tényleg lehetett vérnyomás, cukor vagy valami betegség is.

Nagyon jól tetted, hogy kihívtad. Ha nem lett volna jó, akkor már hidd el, hogy keresett volna a rendőrség, hogy téves bejelentés meg csak szórakozol. Lehet, hogy 1 életet mentettél meg azzal a hívással. Ha részeg is volt, ilyen állapotban nem ért volna haza. Egy rossz esésben elég egy törés és lehet annyi is neki. Egyik idősebb néni volt úgy, hogy combnyak törése lett egy esés következtében, kórház és 2 napon belül meg is halt. Egyéb baja nem volt.

2022. máj. 23. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon jól tetted. Az is lehet, hogy agyvérzése volt.

Nem szabad elmenni senki mellett segítségnyújtás nélkül, aki rászorul. Azért még soha senkit nem büntettek meg, mert segítséget hívott annak, akiről úgy vélte, segítségre szorul. Ismeretlenül is hálás vagyok neked, hogy ilyen figyelmes vagy. Nem szabad közömbösnek lenni embertársaink felé.

2022. máj. 31. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 Cubina ***** válasza:

Azt nem írta senki, hogy a mentők kiérkezéséig a beteg mellett kell maradni. Persze senki nem fog letartóztatni, ha elmész, de nem szoktunk magára hagyni azt, akire ráhívtuk a mentőt. Még az OMSZ oldalán is ezt írják. Meg kell várni a mentőt.

Sokszor nem elég a mentőautó vezetőjének a kb.-re leírt helyszín, az alapján nem mindig találják meg.

A mentőt kihívó általában kiáll az utcán egy olyan helyre, ahol rögtön meglátja az érkező/szirénázó autót, és aztán odavezeti a mentősöket a sérülthöz.

Szerintem ez alap, hogy megvárjuk, amíg kiérnek, és a helyszínre irányítjuk őket, ami sokszor egy eldugott hely, aztán 1 órán keresztül keresgélnek ahelyett, hogy segítséget tudnának nyújtani.

Te szeretnéd, hogy ha esetleg nagyon rosszul vagy, magadra hagyjanak ki tudja meddig?

Nagyon sokszor hívtam már mentőt, aztán amikor hallottam a szirénát, kiálltam az útra és intettem nekik, hogy merre menjenek. Aztán még ott maradtam addig, amíg azt nem mondták hogy köszönik, most már kézbe veszik a dolgokat.

2022. jún. 17. 07:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Te nem vagy nórmis. Jol tetted higy mentőt hívtál. De ott kellett volna maradni a néni mellett addig amíg nem ér oda a mentő.


És ha meg hal a néni mert a mentő kocsi nem találja meg időben csak körkörözik a parkoló an nah vajon melyik padon fekhet a néni ????



Mit szoltál volna ha te lettél volna rosszul és ott hagynak a padon mert ha nem siestnek lekésik a filmet úristen😅😅😅😅😅 nem vicces de gyerekes nem gondolkodtál felnőt módjára. Jól tetted mentőt hívtál nagxon ügyes vagy de ha netán következőleg ilyen lessz várd meg a mentőket nehogy meg haljon. A beteg ha nek találják meg időben mert te elmész filmet nézni 🙄🤨

2023. okt. 15. 02:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!