Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Lehetséges, hogy normál...

Lehetséges, hogy normál típusú az arcbőröm, viszont van néhány pattanás az arcomon és sokszor kipirosodik/érzékenynek érzem?

Figyelt kérdés

Nem tudom eldönteni, hogy milyen típusú az arcbőröm és már rengeteg cikket olvastam róla, videókat néztem. Kipróbáltam teszteket. 3 kozmetikus is látta már: 1 azt mondta, hogy kombinált, a másik azt mondta, hogy száraz.. a 3. most meg azt mondta, hogy simán csak normál az arcbőrtípusom, viszont eléggé érzékeny és ezért néha előjön 1-2 pattanás. Ez lehetséges, hogy tényleg normál típusú az arcbőröm, (se nem száraz, se nem zsíros) de mégis gyakran kissé piros az orrom mellett és van 1-2 pattanás a szám körül és az orrom alja mellett?


Illetve ezzel mit lehet kezdeni?



2022. máj. 31. 20:49
 1/2 A kérdező kommentje:
Ja és azt nem elfejtettem, hogy mindegyik kozmetikus teljesen mást mondott. Teljesen más dolgokat javasoltak és már fogalmam sincs, hogy mit tegyek, vagy hogy hogyan jöjjek rá 100% biztosan, hogy milyen a bőrtípusom.
2022. máj. 31. 20:52
 2/2 anonim ***** válasza:

Szerintem egy biztos,hogy érzékeny az arcbőröd.

Legyen egy alaprutinod bő 1 hónapig vagy akár 2.

Tehát vegyél egy arclemosót:

Pl. Balea med, Cerave,Bioderma.

Vegyél egy normál bőrre való hidratálót.

Illetve egy fényvédőt.


Sajnos ez egy nehéz dolog mire megtalálod a bőrödnek legjobbat. De ezt az alaprutint érdemes betartani és látni fogod a változást.

Amit kerülj az anyagösszetételben a túlzott parfüm. Ha van is benne akkor az összetevők legalján szerepeljen.

Nekem pl. Az alcohol denat-ot nem bírja a bőröm,érzékennyé teszi. Ezért olyat nem is veszek,amiben meglátom.

2022. máj. 31. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!