Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Más is tapasztalt ilyet?

Más is tapasztalt ilyet?

Figyelt kérdés
A lényeg,hogy epilepsziás vagyok,hála istennek, tünetmentes évek óta.A problémám az, hogy eddig semmi bajom nem volt az időjárás változással,de április óta mindig megérzem.Ma is iszonyat szarul vagyok,fáj a fejem,és olyan érzésem volt ma(meg általában vihar előtt),mint roham előtt.Nem tudom,ez normális epilepsziás betegeknél?Máskor nem jön elő az az érzés,csak ilyenkor.Nyilván ezt a dokimmal kell megbeszélni, rendszeresen járok kontrollra,fogok is erről beszélni neki,csak kíváncsi vagyok más véleményekre is.Nyilvan attól függetlenül, hogy előjön 1-2 percre ez az érzés,nem lesz rohamom,de egész nap szar kedvem van,fáj a fejem is.Tuti az időjárás miatt:)

2022. jún. 5. 23:02
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Nem általános, nem lehetsz biztos abban, hogy epilepsziától nem teljesen független az időjárásra való érzékenységed kialakulása. Lehet, epi nélkül is utolért volna ez a pocsék helyzet. Jómagam melegfrontok érkezésétől totál kivagyok, de ez az asztma miatt van. Überelem néha a meteorológiai szolgálatot melegfronttal érkező időjárási dolgok "előrejelzésében". Amire viszont majd 3 évtizeden át epilepsziásként reagáltam és nem volt magyarázata, az a telihold. Olyan nem létezett, hogy telihold éjszakáján ne lett volna

+1-2 nagyrohamom, nem kellett naptár, hogy tudjam, mikor van telihold. Fejfájásra, időjárásra való érzékenység könnyebben , gyakrabban alakulhat, de erre a telihold-dologra nem volt magyarázat.


Szerintem nem konkrétan az epilepszia lehet ennek az állapotnak az okozója.


Írod, hogy tünetmentes vagy. Még akár, ha idegi eredete lehet is, akkor se valószínű,

hogy az epi miatt lettél túlérzékeny. Először dokival beszélj, ő gondolom, szakorvoshoz utal. Nem lehet, hogy a hormonháztartásodban állt be változás? Nem tudom, mennyi idős vagy : sokaknak a kamaszkor és a menses ideje maga a pokol epi szempontjából.

Nálam az időjárás epi tekintetében nem okozott gondot. Ami tuti, az hogy

ne hagyd kivizsgálatlanul a dolgot, hátha enyhíthető, kiküszöbölhető a probléma,

megelőzhető egy durvább állapot.

Vagy egy olyan súlyosabb szitu, ami miatt viszont visszatérhetnek a rohamok!

Majd pár mondatban írd meg, mire jutottál, nem vagyunk egyedül a problémánkkal.

Tünetmentes, szép életet, vigyázz magadra!

2022. jún. 6. 06:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Nem gondolom, hogy az epilepszia miatt lennék érzékeny,hisz sok ember panaszkodik ilyesmire, nem is gondolnám, hogy ezt szóvá kellene tenni dokinál.Nekem csak az fura,hogy a fejfájás mellé ilyenkor miért társul egy olyan érzés,mint amit akkor érzek,mielőtt rosszul vagyok?!De amúgy soha nem szoktam érezni:) Egyébként 22 éves vagyok
2022. jún. 6. 10:14
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Neked azt kell "szóvá tenned a dokinál", hogy a gyanúd abból táplálkozik, hogy ezt

az érzés eddig csak az epilepsziás rohamokat előzte meg.

Tudod, mi az az "aura"?

2022. jún. 6. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Lehet egy illat, fura lebegés, íz....teljesen valószínűtlen, megfoghatatlan "érzések"....

https://www.gyakorikerdesek.hu/egeszseg__betegsegek__1086794..

Lehet, hogy valójában nem vagy tünetmentes, lehet, már most absence rohamok azok, amikből benned a fejfájás ténye az értelmezhető, az a bizonyos "előérzet" nem, hát inkább elsiklasz fölötte.

Ne tedd, mert lehet, ha most kivizsgáltatod magad, megúszod a baj súlyosbodását, állandósulását---már ami az epit illeti. Régen (csak) nagyrohamaid voltak?

2022. jún. 6. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!