Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Olyan van, hogy valakinek...

Olyan van, hogy valakinek késöbb, felnött korában "jön elő" diszgráfia (vagy esetleg diszlexia)?

Figyelt kérdés

Általános iskolában nagyon jó volt a helyesírásom, versenyekre jártam és középiskola elején sem volt nagy probléma vele. Érettségin azonban már annyira rossz volt, hogy mind a 8 pontot levonták magyarból, pedig tartalmilag minden rendben volt a dolgozatommal. Most 19 vagyok, idén leszek 20 és siralmas a helyesírásom. Leginkább nem is ott van a probléma, hogy nem tudom egy szót hogyan kell leírni, hanem hogy felcserélek betűket, kihagyok vagy betoldok akár szótagokat is. Ahol mondjuk két ugyan olyan magánhangzó van (pl: kéreg) ott van, hogy rosszra teszem az ékezetet. Eddig ráfogtam, hogy a sok telefonhasználat miatt van és félrenyomom a billentyűzetet de egyre többször előfordul ez kézírásban is. Hozzá tartozik még, hogy a betűket sosem írtam egységesen, akár szavakon belül is keverem a különböző stílusokat (pl: nyomtatott és gyöngybetűk). Az aláírásom sem mindig ugyan olyan, ami digitális aláírásn bankban okozott már gondot.

Olvasással nincs problémám.


Ez lehet, hogy későn kibukó diszgráfia vagy esetleg más mentális betegségre utalhat?



2022. jún. 9. 12:47
A kérdező szavazást indított:
diszgráfia
diszlexia
más "betegség"
csak trehányság :D
8 szavazat
Sajnos még nem érkezett válasz a kérdésre.
Te lehetsz az első, aki segít a kérdezőnek!

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!