Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Mi a gyógyulás menete köröm...

Mi a gyógyulás menete köröm eltávolításakor?

Figyelt kérdés

Az a helyzet, hogy hosszadalmas küzködés után bórgyógyász a nagy lábujjam körmének eltávolítását javasolta. Eddig csak részlegesen távolítottak el körmöt a szóban forgó ujjról, viszont egész körmöt még soha sehonnan.

Azt mondták bőrgyógyászaton, hogy két hétig majd ne érje az ujjat víz, de több információt nem kaptam. Gondolom a sebészeten majd mondják mivel kenjem a gyógyulási időben.

Akinek szedték már le teljes körmét, leírná, hogy nagyjából mennyi idő volt, mire a seb beforrt? Mikor nem lett annyira érzékeny? A köröm mennyi idő után kezdett el visszanőni? Mennyire lesz fájdalmas miután kimegy az érzéstelenítő hatása? Sajnos nagyon alacsony a fájdalomküszöböm.


Előre is köszönöm a segítő válaszokat!



2022. jún. 11. 16:56
 1/4 anonim ***** válasza:
Hát nem akarlak megijeszteni de nekem eléggé fájt aznap este meg még utána pár napig. Kalium permanganátos vízbe kellett áztatni amíg begyógyult a seb átkötözés előtt. A kontrollon meg kikaparták a sebből az elhalt részeket. Na akkor majdnem ordítottam. De én csak 10 éves voltam akkor. Szóval lehet felnőtteknek kellemesebb a történet. Meg nekem belenőtt a köröm és elfertőződött szóval az is radobhatott az egészre. Amúgy maga a műtét az nem volt semmi. Nem fájt, az injekcio sem, gyorsan megcsinálták. Cipőt húzni azt jó darabig nem tudtam
2022. jún. 23. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Nekem nem benőtt köröm miatt kell eltávolítani, viszont előre félek mennyire fog fájni amikor kimegy a fájdalomcsillapító hatása. Nagyon alacsony sajnos a fájdalomküszöböm.

Neked mennyi idő volt mire teljesen begyógyult a terület? Rendesen visszanőtt a köröm, ahogy előtte volt? Mennyi idő után kezdett el nőni és teljesen visszanőni?

Nagyon szeretnék majd menni túrázni, viszont egyre kevesebb reményem van azzal kapcsolatban, hogy ez lehetséges lesz így.

2022. jún. 27. 19:49
 3/4 anonim ***** válasza:

Sajnos erre nem emlékszem pontosan. Talán 2-3 hét volt amíg csúnya volt a seb és akadályozott a járásban.

Csak arra emlékszem, hogy a teljes köröm lassan nőtt vissza de ez nem befolyásolta a járásom. Miután begyógyult a seb már tornázhattam is a suliban.

2022. jún. 29. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 Manócska1 ***** válasza:
100%
nekem pár hétig kötözésre kellett járnom,aztán közbe kinőtt fokozatosan. de jó ideig fájt mikor beleragadt a kötés a sebbe
2022. szept. 2. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!