Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Alsó bölcsességfog eltávolítás...

Alsó bölcsességfog eltávolításánál mennyi általában a gyógyulási idő, illetve mennyi idő múlva szednek varratot?

Figyelt kérdés
A felsőket már kivették nekem korábban, és ott néhány nap múlva mentem dolgozni, illetve iskolába, a varratokat pedig egy hét múlva szedték ki, ha jól emlékszem. De az orvos akkor azt mondta, hogy az alsó bölcsességfogak eltávolítása komolyabb műtét, azért kérdezem. Elképzelhető ugyanis, hogy ki kell vetetnem még egyet, csak például június második felében elutazom, és most nem tudom, hogy előtte vagy utána érdemes inkább megcsináltatni.
2018. máj. 29. 13:14
 1/4 anonim ***** válasza:

Ugyanúgy egy hét múlva kiveszik a varratokat. Annyival "nehezebb" kihúzni az alsó fogakat mint a felsőket, hogy a felsők mintha lógnának és könnyebben kijönnek. Ennyi. Az alsónál meg kicsit feszegetni kell és felfele húzni.

Szerintem 2 héttel az utazás előtt kihuzathatod, akkor már gond nem lehet, de menj biztosra és az utazás után.

2018. máj. 29. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Nekem kiszedték az alsót, mivel nekinőtt a többinek, kb. 45-fokos szögben ált. Egy hétig voltam hörcsögpofás, számat is rendesen ki tudtam tátani egy hét után, pedig a csonthártyám egy része is kijött a foggal. Varratszedés egy hét múlva volt.
2018. máj. 29. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 Metionin ***** válasza:
Nekem alsót-felsőt szedtek egyszerre, feltárással. 10 napig nem tudtam enni, a fejem akkora volt mint egy lufi. Egy sima bölcsességfog húzás ennyi idő alatt szerintem bőven meg is gyógyult volna.
2018. máj. 29. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

1 hét után szedték ki a varratok egy részét, még akkor is csak kb 1,5 ujjnyira tudtam kinyitni a számat, úgyhogy ez is csoda (fú de fájt ahogy kiszedte 😮).

Nekem szerencsére nem fájt utána csak akkor, mikor kiment az érzéstelenítő, viszont jópár napra bedagadt az arcom.

Varratszedés után még vártam kb 2 napot és már óvatosan azon az oldalon is rágtam, most 3-4 napja meg a kicsi szájzár ellenére olyan, mintha semmi sem történt volna

(Május 15-én szedték ki a bal alsót)

2018. máj. 30. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!