Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Egy hónap szünet nélküli,...

Egy hónap szünet nélküli, (tehát heti 7 nap) éjjeli munkának (20:00-04:00) lehet valami egészségbeli következménye 19 évesen?

Figyelt kérdés

#ejjeli muszak
2022. jún. 17. 19:06
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Valószínű. És még tilos is természetesen.
2022. jún. 17. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 gublug ***** válasza:
74%

Szia.

Az emberi szervezetnek van egy ritmusa, amit ma már sokan nem vesznek figyelembe. Régen, amikor nem volt elektromosság, az emberek akkor keltek, amikor a nap kelt, és akkor mentek aludni amikor a nap lebukott. Persze volt gyertya, de értsd a lényeget, este pihentek.

A szervezet estefelé már pihenni térne, úgy 17-18 órától. De a 2 műszakos, illetve főként a 3 műszakon munkarend ezt teljesen megbolygatja.

A 3 és 4 műszakozás egészségtelen, mert az ember természetével megy szembe. Amikor a test pihenni tér/térne már nem úgy emészt, mint nappal, aztán nem úgy szívódnak fel a dolgot, stb. stb.


Te még egy fejlődésben levő szervezet vagy, és bár fiatal vagy és erős, nem érzed annyira a kellemetlenségeket, és gyorsan regenerálsz, de majd évekkel vagy évtizedekkel később mutatkozik meg, hogy az ilyen munka, hogy hatott rád.


A heti 7 nap pedig... hát kérlek... Pihenni mikor fogsz? A szervezeted mikor pihen? 1 hónapig persze lehet csinálni, meg kettőig.. de folyton?


A válasz a kérdésedre, lehet következménye. Olyan is amit most tapasztalsz, meg olyan is amit sokkal később.

2022. jún. 17. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Túl vagyok az első két napon, 5-től aludtam délig kb. viszont most volt egy szabad éjszakám mikor nem melóztam és elég uncsi volt, fennvoltam háromig és nem tudtam mit csinálni, mindenki aludt már:D úgyhogy a heti 7 nap szerintem azért nem hülyeség, mert így elkerülöm az éjjeli unatkozást. Azt hiszem 1 hónapig fogom bírni.
2022. jún. 19. 15:45

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!